+3 امتیاز
قبل در درمان و پزشکی توسط (170 امتیاز)
برچسب گذاری دوباره قبل توسط
این روزهای دلچسب بهاری و با جلو کشیدن ساعت ها چه کار کنیم که خواب نمانیم و سر کار به دلیل  زل زدن ساعت ها به مانیتور  احساس  سنگینی چشم ها و خواب آلودگی نکنیم؟

2 پاسخ

+3 امتیاز
قبل توسط (7.8هزار امتیاز)
گردش خون در بدن در فصل زمستان و بهار تفاوت عمده اي مي کند. در فصل زمستان گردش خون در بدن کمتر و خون رساني به مغز بيشتر مي شود اما در فصل بهار گردش خون در اندام ها بيشتر مي شود و خون کمتري به مغز مي رود؛ به اين ترتيب به دليل نرسيدن اکسيژن کافي به مغز فرد احساس خواب آلودگي و سنگینی چشم بيشتري مي کند.در فصل بهار مويرگ ها گشاد مي شود و خون بيشتري را از خود عبور مي دهد. از سوي ديگر سوخت و ساز بدن در فصل بهار بيشتر و مصرف اکسيژن توسط اندام ها باعث مي شود مغز اکسيژن کمتري دريافت کند. اگر بدن فرد نتواند با تغييرات فصلي همراه شود، انرژي اش به سرعت تحليل مي رود و حتي با وجود خواب و استراحت طولاني، کسل مي ماند.

یکی از دلایلی که سبب خواب‌آلودگی و سنگینی چشم در این فصل می‌شود، کمبود فیبر موجود در موادخوراکی است.

ورزش های سبک، مصرف ویتامین c، مصرف ۲ لیتر آب در روز و مصرف سبزیجات و میوه جات تازه سبب سازگاری بدن با این فصل است، برای برطرف شدن خواب آلودگی همچنین می‌توانید بعد از طلوع خورشید پیاده‌روی کنید. همچنین تنفس هوای پاک صبحگاهی، روح‌ را سرزنده مي‌كند و موجب نشاط می‌شود.

از نظر علمی نیز ثابت شده است که پیاده‌روی در هنگام صبح موجب افزایش هورمون سراتونین مي‌شود که همان هورمون ایجاد کننده شادی در بدن است.

خواب آلودگی در فصل بهار را می‌توان با مصرف خوراکی‌هایی که ویتامین B دارند نیز برطرف كرد. مصرف خوراکی‌هایی که حاوی آهن هستند مانند حبوبات، سبزی‌ها، گوشت، برگه‌زردآلو، گروه لبنیات مانند ماست و شیر بدون چربی، سبوس گندم و نخودفرنگی هم خستگی را برطرف مي‌كند.

توصیه شده در بهار خرما بیشتر میل کنید. این ماده خوراکی دارای 13ماده حیاتی از جمله فسفر و پتاسیم بوده که برای تقویت اعصاب و معده موثر است.
+1 امتیاز
قبل توسط (475 امتیاز)
نوشیدن یک فنجان قهوه ترک و یا اسپرسو را در هنگام صرف صبحانه پیشنهاد می دهم.

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 790 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 4.8هزار بازدید
سوال شده 9 سال قبل در گوناگون توسط mp (7.0هزار امتیاز)
+1 امتیاز
4 پاسخ 6.1هزار بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 368 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 348 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1.5هزار بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 610 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 620 بازدید
سوال شده 6 سال قبل در درمان و پزشکی توسط شاکر (690 امتیاز)
...