سرکه ی بالزامیک چه خواصی دارد؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.42203 بازدید

سرکه بالزامیک چه خواصی برای بدن دارد؟

سوال 1 سال قبل در تالار تغذیه و سلامت توسط شاکر (585 امتیاز)
برچسب گذاری مجدد در 1 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

1 جواب

0 رأی

۱) سرکه بالزامیک می تواند خواص ضدمیکروبی و ضدعفونی کنندگی داشته باشد. در قدیم از این سرکه برای درمان عفونت های ویروسی و باکتریایی و ضدعفونی کردن زخم ها استفاده می شده است.
سرکه بالزامیک خاصیت ضدقارچی هم دارد و می تواند به پیشگیری از عفونت های دستگاه تناسلی و مجاری ادراری کمک کند.
وقتی این سرکه وارد معده می شود، معده را تحریک به ترشح اسید کرده و به هضم مواد غذایی به ویژه پروتئین ها کمک می کند. اگر غذاهای گوشتی مصرف می کنید برای هضم راحت تر گوشت، سرکه ی بالزامیک بخورید.

۲) این سرکه ها می توانند عملکرد ضد پیری سلول های بدن، ضدسرطان و ضدبیماری های قلبی عروقی داشته باشند.

۳) همه ی انواع سرکه تا حدی به کاهش چربی خون کمک می کنند و سبب پایین آمدن کلسترول و تری گلیسیرید در افرادی می شوند که چربی خون بالایی دارند یا مستعد ابتلا به چربی خون بالا هستند.
تمامی انواع سرکه از جمله سرکه بالزامیک سبب کاهش اشتها شده و میل سیری را القا می کنند؛ یعنی وقتی فردی سرکه بالزامیک را که عمدتاً با سالاد یا غذاهای سرد مصرف می شود، می خورد؛ تا حدی اشتهایش کاهش یافته و مصرف آن یکی از راه های موثر برای کم کردن وزن در افرادی است که رژیم کاهش وزن دارند.

۴) سرکه بالزامیک در محیط معده، حالت اسیدی ایجاد می کند. به طور معمول در افراد جوان و سالم، محیط معده به اندازه کافی اسیدی است اما در افرادی که به هر علت ترشح اسید معده ی آن ها کاهش یافته است مانند افراد سالمند یا کسانی که قسمتی از معده آن ها با عمل جراحی برداشته شده است، استفاده از این سرکه به اسیدی تر شدن محیط معده کمک می کند و در نتیجه فرآیند هضم و جذب بسیاری از مواد مغذی بهبود می یابد.
همچنین این محیط اسیدی جذب عناصری مثل کلسیم و آهن را افزایش می دهد. بنابراین کسانی که دچار کم خونی و فقر آهن هستند، می توانند همراه با گوشت قرمز مختصری سرکه بالزامیک استفاده کنند تا جذب آهن گوشت افزایش یابد.

۵) در سرکه بالزامیک یک سری ترکیبات وجود دارد که می تواند میزان حساسیت به انسولین را در افراد بالا ببرد؛ یعنی این که باعث می شود انسولین بهتر در بدن عمل کرده و قند را به داخل سلول هدایت کند و در نهایت برای کنترل قند خون در افرادی که یا دیابت دارند یا در مرحله پیش از دیابت هستند، مفید واقع شود.

۶) از این نوع سرکه می توان به میزان چند قاشق مرباخوری در سالاد استفاده کرد. مخلوط سرکه بالزامیک و روغن زیتون یک سس مغذی و سالم برای مصرف سالادها معرفی می شود.
استفاده از این نوع سرکه یا سایر انواع سرکه ها در افرادی که مبتلا به رفلاکس یا برگشت اسید معده از معده به طرف مری هستند و دچار سوزش سر دل و ترش کردن می شوند، مناسب نیست. همچنین در افرادی که به انواعی از انگور حساسیت دارند، استفاده از این نوع سرکه باید با احتیاط صورت گیرد.

جواب 1 سال قبل توسط engineer (798 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.51251 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 3.171,551 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 3.381,748 بازدید
0 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 0.42344 بازدید
سوال 2 سال قبل در تالار تغذیه و سلامت توسط engineer (798 امتیاز)
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.148 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.7959 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.1570 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.9979 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.41111 بازدید
سوال 8 ماه قبل در تالار تغذیه و سلامت توسط sina-z (1,147 امتیاز)
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2127 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...