0 امتیاز
قبل در تغذیه و سلامت توسط (882 امتیاز)
برچسب گذاری دوباره قبل توسط

نوشیدن قهوه چه فوایدی برای بدن دارد؟

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (448 امتیاز)

فقط نوشیدن قهوه( قهوه اسپرسو و قهوه دم)  تنها این نتایج را خواهد داشت، نه کاپوچینو یا فراپاجینو یا…!

1) قهوه به کاهش افسردگی در زنان کمک می کند. بر اساس یک تحقیق منتشر شده در دانشگاه هاروارد  خطر ابتلا به افسردگی در زنانی که دو تا سه فنجان قهوه در روز می نوشند؛ نسبت به زنانی که در یک هفته فقط یک یا حتی کمتر؛ قهوه می نوشند, ۱۵% کمتر است! پس با نوشیدن قهوه ببینید که چطور احساس بهتری خواهید داشت.

2) نوشیدن یک فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به سکته مغزی را تا ۲۰% کاهش می دهد؛ که بسیار شگفت انگیز است. این درصد بر اساس تحقیقاتی که بر روی ۸۲۳۶۹ مرد و زن در ژاپن در یک بازه ۱۳ ساله بدست آمده است.

3) نوشیدن قهوه خطر ابتلا به بیماری سیروز کبدی ( التهاب کبد ) و گسترش آن در بدن را کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده است که نوشیدن دو فنجان قهوه در روز، ریسک ابتلا به این بیماری را تا ۴۴% کاهش می دهد.

4) قهوه نوشیدنی ای است که می تواند صبح ها ما را سرحال آورد و ما را پر حرف و سر زنده کند و به ما احساس خوبی بدهد و به سلامتی ما کمک میکند, به کنترل وزن مان کمک میکند و بطور قابل توجهی سطح کلسترول خون را پایین می آورد؛ از بیماری کبد چرب جلوگیری کرده و حتی روند آن را معکوس می کند.

5) قهوه بطور کلی و اساسا و واقعا به شما کمک میکند که زندگی طولانی تری داشته باشید و بیشتر عمر کنید. مطالعات و تحقیقات انجام شده نشان می دهد افرادی که ۳ تا ۵ فنجان در روز قهوه می نوشند؛ نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند ۱۵% خطر مرگ زود رس در آنها پایین تر است (به دلیل کاهش خطر ابتلا به بیماری های دیابت نوع ۲ و سکته مغزی و سرطان کبد و بیماری های عصبی؛ بیماریهای تنفسی و…)

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 773 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 609 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 305 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 260 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 247 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 444 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 281 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 224 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1.4هزار بازدید
...