+1 امتیاز
قبل در وسایل نقلیه توسط (1.1هزار امتیاز)
فیلتر هوا و روغن در ماشین چه فرقی با هم دارند؟ کاربرد هر کدام چیست؟

3 پاسخ

+1 امتیاز
قبل توسط (184 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
فیلتر هوا , هوای ورودی به موتور را تمیز می کنه و به همین خاطر باید از تمیز بودنش اطمینان حاصل کرد . روغن از کارتل بوسیله پمپ روغن به فیلتر روغن می رود و در آن مواد اضافه و مضر از روغن گرفته می شود . فیلتر بنزین هم هست که کار فیلتر روغن را با بنزین انجام میدهد.
+2 امتیاز
قبل توسط (8.6هزار امتیاز)
فیلتر هوا به عنوان مجرای ورودی هوا به موتور نقش بسیار مهمی دارد و همچنین فیلتر روغن تمیز و سالم نیز باعث کارکرد و عملکرد بهتر موتور خودرو می شود. بنابراین باید با هر بار تعویض روغن , فیلتر روغن و هوا را نیز تعویض نمود.
0 امتیاز
قبل توسط (10 امتیاز)

فیلتر هوا و فیلتر روغن دو نوع فیلتر مختلف در خودرو هستند و هر کدام وظایف مختلفی را بر عهده دارند.

1. فیلتر هوا:
   - کاربرد: فیلتر هوا وظیفه‌ای دارد که هوای وارد موتور خودرو را تصفیه و تمیز کند. این فیلتر از ورود ذرات گرد و خاک، حشرات، بوی بد و سایر ذرات مضر به داخل موتور جلوگیری می‌کند.
   - تعویض: فیلتر هوا باید به صورت دوره‌ای تعویض شود. تعویض منظم این فیلتر باعث حفظ عملکرد بهینه موتور و افزایش عمر مفید آن می‌شود.

2. فیلتر روغن:
   - کاربرد: فیلتر روغن وظیفه‌ای دارد که روغن موتور را تصفیه کند و از ذرات، کثیفی‌ها و رسوبات جلوگیری کند. این فیلتر باعث حفظ کیفیت و عمر مفید روغن موتور می‌شود.
   - تعویض: فیلتر روغن نیز باید به صورت دوره‌ای تعویض شود. تعویض منظم این فیلتر باعث حفظ عملکرد بهینه موتور و جلوگیری از خرابی‌های جدی در سیستم روغن‌دهی موتور می‌شود.

به طور کلی، هر دو فیلتر هوا و فیلتر روغن نقش مهمی در حفظ عملکرد بهینه و ایمنی خودرو دارند. به همین دلیل، تعویض منظم و به موقع این دو فیلتر بسیار اهمیت دارد.

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 242 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 385 بازدید
سوال شده 6 سال قبل در وسایل نقلیه توسط sport (25 امتیاز)
0 امتیاز
5 پاسخ 2.0هزار بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 5.7هزار بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 5.2هزار بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3.1هزار بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 636 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 1.4هزار بازدید
...