بستن گیتار مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.16203 بازدید

قبل از اینکه اقدام به خرید گیتار کنید حتما آن را امتحان کنید. ساز را از جایی خریداری کنید که این امکان را به شما بدهد که به صورت کامل آنرا تست کنید. ساز را در دست بگیرید و ببینید آیا در دستان شما راحت است و یا اندازه آن برای جسه شما مناسب است. اگر برای فرزندتان میخواهید ساز بخرید اندازه ساز و شکل ظاهری اهمیت دارد به طوری که ساز برای کودک سنگین و حجم آن زیاد بزرگ نباشد میتوان برای بچه ها گیتارهای کوچک تر با اندازه سه چهارم و یا یک دوم خریداری کنید.

گیتار باید با دست و بدن شما متناسب باشد و احساس ناراحتی در ناحیه گردن و دست برای شما ایجاد نکند. همچنین دسته گیتار باید به گونه ایی باشد که به انگشتان دست شما فشار نیارد و از نگه داشتن دسته ساز احساس خستگی نکنید.
گوشی های ساز را امتحان کنید که نرم باشند و برای کوک کردن ساز مشکل ایجاد نکند
صدای انواع گیتار ها با هم تفاوت دارند و کدام در نواختن و ترکیب صدای سیم ها صدادهی خاص خود را دارند هنگام خرید گیتار به جنس صدای ساز دقت کنید و چند ساز را امتحان کنید و سازی که صدای آن برای شما دلنشین تر است انتخاب کنید.
به حجم صدای گیتار توجه کند گیتار ها با اندازه بدنه متفاوت ساخته می شوند و هر بدنه گیتار بزرگتر باشد حجم صدای آن بیشتر می شود.
بعد از آن سعی کنید که برخی از آکورد ها را با گیتار بنوازید و اگر مبتدی هستید و قادر به امتحان کردن نیستید از فروشنده ساز بخواهید که با آن بنوازد تا صدای ساز را بشنوید.
و در نهایت به شکل ظاهری ساز نیز دقت کنید چون گیتار با رنگ ها و شکل های مختلف تولید می شود و گیتاری انتخاب کنید که رنگ و ظاهر آن را نیز دوست داشته باشید اما دقت کنید که رنگ و ظاهر فاکتور آخر شما باشد.

بررسی کامل اجزای گیتار قبل از خرید

همانطور که شما قبل از خرید وسایل دیگر آنرا کامل بررسی می کنید، گیتار را هم باید با دقت بررسی کنید تا سالم باشد تمامی بخش های کاسه و دسته گیتار را برسی کنید تا جایی ترک و خراش نداشته باشد. تمامی فرت های گیتار را بررسی کنید و روی همه سیم ها در همه فرت ها صدای ساز را گوش کنید که صدای وزوز و یا صدای بد ندهد. صدای ساز باید کاملا واضح باشد.
برای گیتار های آکوستیک و کلاسیک باید دقت کنید که گیتار در محیط های مرطوب و یا محیط خیلی خشک و یا خیلی گرم نگه داری نشده باشد. گیتاری که در محیط مرطوب نگهداری شده ممکن است شکل بدنه گیتار به هم بریزد یا بخشی از چوب آن برآمده شده باشد. اگر گیتار در محیط خیلی خشک و یا گرم نهداری شو نیز ممکن است دچا ترک و یا شکستگی شود بهترین مان نگهداری گیتار یک محیط با دمای معمولی نه زیاد و نه زیاد سرد است و جایی که در معرض رطوبت قرار نگیرد.

منبع: آموزشگاه موسیقی کالج موزیک https://collegemusic.co

بستن بهمراه یادداشت: مطلب آموزشی
سوال 3 سال قبل در تالار هنر توسط mandana23 (0 امتیاز)
بستن 3 سال قبل توسط moderator

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.08276 بازدید
+1 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.591,946 بازدید
سوال 8 سال قبل در تالار هنر توسط active (5 امتیاز)
+4 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.632,356 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.17218 بازدید
0 رأی
3 جواب میانگین بازدید روزانه 0.47423 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.72891 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 2.163,299 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 2.223,392 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.34516 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...