0 امتیاز
قبل در درمان و پزشکی توسط (1.1هزار امتیاز)

راه درمان طبیعی یبوست چیست؟

4 پاسخ

+1 امتیاز
قبل توسط (690 امتیاز)

۲ قاشق غذاخوری خاکشیر را در لیوان آب جوش ریخته و روی لیوان را بپوشانید تا دم بکشد؛ سپس با کمی نبات یا عسل، ناشتا یا با معده خالی بخورید.

0 امتیاز
قبل توسط (458 امتیاز)

میوه‌ها حاوی مواد مغذی مختلفی هستند که سیستم گوارش را تسریع می‌کنند و مقادیر زیادی فیبر نامحلول به بدن می‌رسانند:

گلابی: گلابی به دلیل محتوای زیاد آب و فیبر، تنظیم کننده حرکات روده است. گلابی خواص ضد اکسیدکننده دارد، سیستم گوارش را بهبود می‌بخشد و مانع از افزایش کلسترول می‌شود. ویتامین‌های سی، بی و ای را می‌توانید به همراه آهن، کلسیم و پتاسیم با مصرف این میوه به بدن برسانید.

نارنگی: سرشار از ویتامین سی و یک راه طبیعی برای مبارزه با یبوست است. نارنگی سرشار از فیبر بوده و به جلوگیری از مشکلات گوارشی، کلسترول بالا و مشکلات قلبی عروقی کمک می‌کند.

انگور: یک ملین طبیعی و کمک کننده به بهبود سیستم قلب و عروق است. مصرف انگور باعث کاهش کلسترول بد می‌شود. انگور همچنین حاوی اسیدهایی است که برای عملکرد مناسب بدن ضروری به نظر می‌رسند. انگور بدون کالری است و به بهبود وضعیت شریان‌ها نیز کمک می‌کند.

پرتقال: برای جلوگیری از انباشت مواد زائد در روده بزرگ و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی مفید است. پرتقال سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین سی است و منجر به بهبود سیستم ایمنی بدن می‌شود. پرتقال ضد درد و التیام دهنده است. این میوه حاوی اسیدسیتریک است و به هضم مواد غذایی و بهبود و عملکرد پانکراس و کبد کمک می‌کند.

پاپایا: برای کاهش یبوست مفید است و ۹۰ درصد آن را آب تشکیل می‌دهد. پاپایا یک دیوروتیک عالی است و منبع غنی از ویتامین سی محسوب می‌شود. مصرف این میوه منجر به محافظت طبیعی از بدن و حذف اثرات منفی رادیکال‌های آزاد می‌شود.

سیب: این میوه را با پوست بخورید چون پوست آن حاوی فیبر و آنتی اکسیدان است. مصرف سیب به کاهش کلسترول کمک می‌کند و چون حاوی کورستین است، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را نیز کاهش می‌دهد.

خربزه: سرشار از پتاسیم، منیزیم، روی، کلسیم، آهن و فسفر است و مانع از احتباس مایعات در بدن می‌شود. مصرف خربزه عملکرد کلیه را نیز بهبود می‌بخشد و یک ملین طبیعی است.

کیوی: سرشار از فیبر است و به حرکات روده کمک می‌کند.

0 امتیاز
قبل توسط (80 امتیاز)
سعی کنید از میوه هایی استفاده کنید که هضم بهتری دارند
0 امتیاز
قبل توسط (10 امتیاز)
هر روز صبح توی یک لیوان اب جوش،یک قاض غذاخوری روغن زیتون بریزید و بخورید. روغن زیتون خیلی خوبه. انجیر خیس خورده در شیر یا در اب هم خیلی تاثیر داره.

سوالات مشابه

0 امتیاز
4 پاسخ 530 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 68 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 418 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 385 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 502 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 529 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 1.3هزار بازدید
0 امتیاز
3 پاسخ 728 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 579 بازدید
...