0 امتیاز
قبل در درمان و پزشکی توسط (1.1هزار امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

استفاده از چه روش هایی در هنگام سوختگی وضعیت آنرا وخیم تر می کند و توصیه نمی شود؟

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (458 امتیاز)

روغن یا اسانس: بسیاری از افراد ادعا می‌کنند اسانس‌ها و برخی از روغن‌های مورد استفاده در آشپزی همچون روغن نارگیل و زیتون برای درمان سوختگی مفید هستند. هر چند روغن‌ها گرما را به دام انداخته و مانع از آن می‌شوند که حرارت از محل سوختگی خارج شود اما به دام افتادن حرارت می‌تواند موجب تشدید سوختگی شود.

کره: بسیاری از افراد تصور می‌کنند استفاده از کره در محل سوختگی روند درمان را تسریع می‌کند. به رغم این باور رایج، کره همچون روغن، حرارت را در محل سوختگی نگه‌ داشته و موجب می‌شود شدت سوختگی بیشتر شود.

سفیده تخم‌مرغ: برخی افراد معتقدند قرار دادن سفیده تخم مرغ خام روی سوختگی به درمان درد ناشی از آن کمک می‌کند اما شواهدی وجود ندارد که نشان دهنده این تاثیرگذاری سفیده تخم مرغ باشد. در حقیقت، این احتمال بیشتر وجود دارد که سفیده تخم مرغ در پخش کردن باکتری در محل سوختگی تاثیر داشته باشد.

یخ: بسیاری از افراد پیش از آنکه آب سرد را روی محل سوختگی بریزند از یخ کمک می‌گیرند و تصور می‌کنند دمای سرد یخ در سرد کردن محل سوختگی موثرتر است در حالی که یخ آسیب بیشتری می‌زند و محل سوختگی را بیشتر تحریک می‌کند.

خمیردندان: قرار دادن خمیر دندان روی محل زخم کمک کننده نیست در حقیقت، خمیر دندان ممکن است به پخش شدن باکتری در محل زخم منجر شود.

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 548 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 659 بازدید
سوال شده 11 سال قبل در تغذیه و سلامت توسط mp (7.0هزار امتیاز)
+1 امتیاز
1 پاسخ 190 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 137 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 187 بازدید
...