0 امتیاز
قبل در لوازم خانگی توسط (0 امتیاز)

در چند دهه گذشته مشاهده می کنیم که ساخت استخر در کشورمان رواج ئزیادی پیدا کرده است. ساخت استخرهای خانگی، عمومی و یا حتی حرفه ای توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این جهت کسب کنید.
استخر چیست؟
برای ساخت یک استخر لازم است که با مفهوم استخر آشنایی داشته باشید. استخر به جایی گفته می شود که حجم معینی از آب را در آن نگهداری می کنند. از ملزومات آن این است که آب حتما باید تمیز و پاکیزه باشد و به طور کلی به منظور شنا و ورزش های آبی ساخته می شود.
خدمات تعمیر و نگهداری استخر
یکی از مواردی که افرادی که می خواهند استخر داشته باشند باید رعایت کنند این است که برای اطمینان از پاکیزگی استخر باید اقداماتی انجام دهید. همچنین گفتنی است که استخر نیز همانند هر وسیله دیگری نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. برای تعمیر و نگهداری از استخرهای شما شرکت های مختلفی خدمات متفاوتی ارائه می دهند برای مثال تام استخر خدمات تعمیر و نگهداری استخر ارائه می دهد.
نگهداری استخر
اگر می خواهید همیشه استخر شما تمیز و سالم باشد، خدمات سرویس و نگهداری استخر را باید در بازه زمانی معینی انجام دهید. این نگهداری مراحل متفاوتی دارد. از جمله: گردش آب، تمیز کردن و بررسی سطح شیمیایی آب استخر
البته باید عنوان کنیم که نگهداری استخر بر اساس نوع استخر متفاوت است.
در پاسخ به سوال برای نگهداری استخر میزان استاندارد کلر باید چقدر باشد؟نیز باید بگوییم که میزان کلر استاندارد آب استخر می بایست بین ۱ الی ۲ ppm و همچنین ph آن بین ۷.۲ تا ۷.۸ باید باشد.
تاسیسات استخر
مهم ترین بخش در نگهداری و یا ساخت یک استخر آشنایی با تاسیسات استخر است. هر استخر 6 بخش عمده دارد که شامل موارد زیر می باشد.
سیستم گردش آب
یک سیستم گردش آب از تجهیزات و قطعات مختلفی تشکیل شده است. این سیستم هم آب را در مدار به گردش در میاورد هم وظیفه تصفیه آن را بر عهده دارد. در جکوزی نیز از همین سیستم استفاده می شود. قطعات سیستم گردش آب استخر عبارت است از:
• پمپ
• انواع‌شیرآلات
• یک عدد فیلتر بزرگ تصفیه کننده
• لوله هایی که به صورت اصولی بین این سیستم و استخر و جکوزی کشیده شده اند
آبنما و فواره
یکی دیگر از اجزای اصلی آبنماها و فواره ها هستند که تقریبا تمام استخرها آن را دارا هستند. برخی از آن ها در کف استخر تعبیه می شوند و برخی دیگر در اطراف استخر هستند. به وسیله آن ها آب از خارج به داخل می ریزد.
سیستم های گرمایشی
برخی از این سیستم های گرمایشی ممکن است پمپ حرارتی باشند و برخی نیز هیتر گازی باشند. از آنجا که پمپ های حرارتی کارایی بهتری دارند و در مجموع عملکرد بهتری دارند برای افزایش دمای کلی استخر بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. از طرف دیگر هیترهای گازی نیز به منظور افزایش دمای آب موجود در جکوزی آن هم در یک بازه زمانی کوتاه مورد استفاده قرار میگیرند.
سیستم کنترل مواد شیمیایی استخر
این یک سیستم خودکار است که به راحتی سطح، غلظت و میزان کلر و ph آب استخر را اندازه گیری کرده و کنترل مینماید. برای دستیابی به این هدف (اندازه گیری و کنترل مواد شیمیایی) سیستم خودکار مواد شیمیایی از سه مورد تجهیزات مورد استفاده در تاسیسات استخر استفاده میکند.
• سیستمی که به صورت خودکار مقدار مواد شیمیایی را اندازه گیری کرده و آنالیز میکند.
• یک دستگاه مخصوص کلرزنی از نوع نمکی
• و در نهایت یک مخزن‌ اسید که همراه با یک پمپ تزریق است.
سیستم روشنایی
این سیستم شامل تمامی چراغ ها و لامپ های داخل و اطراف استخر است که قابلیت رنگ نور در آن ها نیز وجود دارد. تمام آن ها را به یک پنل مرکزی مجزا و قابل دسترس متصل میکنند. این لامپ ها در بخش های زیر تعبیه می شوند:
• در بخش داخلی استخر (روی دیوارها، گوشه ها و کف آن)
• در سکوهای مختلف و محلی که افراد مینشینند
• داخل جکوزی
• در آب‌ نماها
• و در نهایت در فواره‌ ها
‏سیستم کنترل تاسیسات
این سیستم به صورت تمام خودکار است که با استفاده از آن تمامی موارد قابلیت کنترل شدن را دارند.

قبل توسط (0 امتیاز)
ضدعفونی کننده استخر آب استخر را تمیز و ضدعفونی می کند و آن را برای شنا ایمن می کند. این کار را با از بین بردن پاتوژن های مضری که می توانند برای شناگران ایجاد بیماری کنند، انجام می دهد. به عنوان یک امتیاز اضافی، ضد عفونی‌ کننده‌ های استخر نیز به دور نگه داشتن جلبک‌ها کمک می‌کنند.

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 167 بازدید
سوال شده 3 سال قبل در هنر توسط covaje9258 (0 امتیاز)
0 امتیاز
3 پاسخ 263 بازدید
سوال شده 3 سال قبل در هنر توسط covaje9258 (0 امتیاز)
+1 امتیاز
3 پاسخ 479 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 23 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 55 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 139 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 165 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 156 بازدید
سوال شده 1 سال قبل در علم و دانش توسط modernvilla company_ (10 امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 2.5هزار بازدید
...