هدف از یادگیری با ناظر در شبکه های عصبی مصنوعی چیست؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.42717 بازدید

ما در یادگیری با ناظر مجموعه ای از زوجهای داده ها به نام داده های یادگیری داریم و داده خروجی مطلوب شبکه برای ورودی ها رو هم داریم.هدف اصلی در این روش یادگیری با ناظر در شبکه های عصبی مصنوعی چیست؟

سوال 4 سال قبل در تالار کامپیوتر و اینترنت توسط کاربر (977 امتیاز)

1 جواب

+1 رأی

یادگیری با نظارت یا یادگیری تحت نظارت (به انگلیسی: Supervised learning) یکی از زیرمجموعه‌های یادگیری ماشینی است.

این روش ، یک روش عمومی در یادگیری ماشین است که در آن به یک سیستم، مجموعه ای از جفت‌های ورودی – خروجی ارائه شده و سیستم تلاش می‌کند تا تابعی از ورودی به خروجی را فرا گیرد. یادگیری تحت نظارت نیازمند تعدادی داده ورودی به منظور آموزش سیستم است. با این حال رده‌ای از مسائل وجود دارند که خروجی مناسب که یک سیستم یادگیری تحت نظارت نیازمند آن است، برای آن‌ها موجود نیست. این نوع از مسائل چندان قابل جوابگویی با استفاده از یادگیری تحت نظارت نیستند. یادگیری تقویتی مدلی برای مسائلی از این قبیل فراهم می‌آورد. در یادگیری تقویتی، سیستم تلاش می‌کند تا تقابلات خود با یک محیط پویا را از طریق آزمون و خطا بهینه نماید. یادگیری تقویتی مسئله‌ای است که یک عامل که می‌بایست رفتار خود را از طریق تعاملات آزمون و خطا با یک محیط پویا فرا گیرد، با آن مواجه است. در یادگیری تقویتی هیچ نوع زوج ورودی- خروجی ارائه نمی‌شود. به جای آن، پس از اتخاذ یک عمل، حالت بعدی و پاداش بلافصل به عامل ارائه می‌شود. هدف اولیه برنامه‌ریزی عامل‌ها با استفاده از تنبیه و تشویق است بدون آنکه ذکری از چگونگی انجام وظیفه آن‌ها شود.

یک مجموعه از مثالهای یادگیری وجود دارد بازای هر ورودی، مقدار خروجی و یا تابع مربوطه نیز مشخص است. هدف سیستم یادگیر بدست آوردن فرضیه‌ای است که تابع و یا رابطه بین ورودی و یا خروجی را حدس بزند به این روش یادگیری با نظارت گفته می‌شود.

جواب 4 سال قبل توسط کاربر (977 امتیاز)
ویرایش 4 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

سوال های مشابه

+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.31331 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1112 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.34915 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.17473 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.28484 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.16483 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.25273 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...