0 امتیاز
قبل در کامپیوتر و اینترنت توسط (1.1هزار امتیاز)

نکات زیادی درباره SEO خوانده ام ولی هنوز بصورت کامل نمی دانم چه مواردی را شامل می شود و معنی و کاربرد دقیق آن چیست. آیا کسی می تواند حوزه دقیق آن را برای من مشخص کند و نکات مهم آن را برای من بگوید؟

با سپاس.

3 پاسخ

+3 امتیاز
قبل توسط (555 امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد. SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب و فریبنده هستند.
بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع از انجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند. به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه ی اول نتایج جستجو نگاه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.
علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه ی مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند.
موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی میکنند. متاسفانه تمام نرم افزارهای خزندگی یک جور کار نمیکنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد.
یکی از کارهایی که متخصصان بیهنه سازی موتورهای جستجو انجام میدهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. بنابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند. به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار میدهند.
هنگامی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان انتخاب میکنید، شما باید از این طراح درباره ی بهینه سازی موتورهای جستجو سوال کنید و باید از او بخواهید بر طبق اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجو ساخت صفحات وب سایت شما را شروع کند. در صورتیکه این کار طولانی تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار خیلی آسان تر و معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، شامل بهینه سازی برای موتورهای جستجو شود.
● چرا SEO مهم است؟
چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو مفید می باشد. موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند:
▪ برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت میکند.
▪ ۸۷ در صد تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند.
▪ ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده میکنند.
▪ طبق آخرین تحقیقات بیش از ۲۵۰ میلیون جستجو در روز در کشور انگلیس انجام میگیرد.
▪ ۷۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز میشود.
▪ ۳.۵ بیلیون از وب سایت با هم بر سر رقابت پول هستند، اما واقعیت این این است که فقط کسرهای از یک درصد به صفحه اول می رسند.
● چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟
هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت میکند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند.
هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی میباشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند.
اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید.
به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.
قبل توسط (1.1هزار امتیاز)
+1
رعایت چه نکاتی لازم است تا صفحات وب من برای موتورهای جستجو خوب باشند.
+2 امتیاز
قبل توسط (1.1هزار امتیاز)

سئو (Search Engine Optimization) یا (SEO) یعنی بهینه سازی وب سایت بمنظور قرار گرفتن در رتبه های بالاتر در نتایج موتورهای جستجو.

برای رسیدن به این هدف صاحبان سایت باید دو کار بسیار مهم انجام دهند:

  1. بهینه سازی طراحی وب سایت بر اساس اصول سئو
  2. ایجاد لینک از سایت‌های مرتبط

اما اصول سئو چیست؟ سئو قوانین زیادی دارد که بر اساس تجربیات طراحان وب سایت می باشد که در زیر به مواردی از آن اشاره می کنم:

  • سعی کنید URL صفحات سایت تا حد ممکن حاوی کلمات کلیدی محتوای صفحه باشد.
  • برای تمام صفحات سایت از تگ title استفاده کنید و طول متن آن بین 10 تا 50 کاراکتر باشد و حتما حاوی کلمات کلیدی محتوای صفحه باشد.
  • برای تمام صفحات سایت تگ meta با نام description بگذارید و سعی کنید محتوای صفحه را در آن بیاورید.
  • برای تمام صفحات سایت تگ meta با نام keyword بگذارید و در این تگ تمام کلمات کلیدی صفحه که در تگ body صفحه نمایش داده می شود را بیاورید.
  • برای متن های هدر در صفحات سایت از تگ های h1 , h2 استفاده کنید و دقت داشته باشید که header ها حتما حاوی کلمات کلیدی سایت باشند.
  • برای عکس های صفحه حتما متن Alt بگذارید.
  • مطالب سایت خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
  • ...

و در نهایت به این نکته توجه کنید که سئو یک پروسه طولانی مدت است و در رسیدن به رتبه‌های بالا اصلاً عجله نکنید و صبر داشته باشید.

+1 امتیاز
قبل توسط (30 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

سئو همان بهینه سازی کردن سایت از نظر موتورهای جستجوگر نظیر گوگل می باشد و در اصل کاری که انجام می دهد این است که کار را برای عملیات جستجو در گوگل برای کاربران آسان و سریع سازدتا کاربر بتواند زودتر به هدفش در جستجویی که انجام میدهد دست پیدا کند پس به راحتی میتوان گفت سئو بهینه کردن سایتها بر طبق قوانین گوگل میباشد تا توسط این کمپانی از ارزش بالایی برخوردار شود و در صدر صفحات جستجو قرار گرفته و آن سایت را جزو لینکهای بالای خود قرار داده و در اصل کار را برای کاربران ساده کند و آنها به اهدافشان هر چه سریعتر برساند. امروزه سئو از اهمیت بالایی برخوردار میباشد زیرا هر سایتی به هر اندازه مهم و به درد بخور هم که باشد اما زمانی که در نتایج جستجوی کاربران در صفحات اول نباشد از نظر کاربران پنهان میماند و نمیتواند خدمات خود را ارائه دهد.

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 278 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 78 بازدید
0 امتیاز
4 پاسخ 486 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 308 بازدید
+2 امتیاز
0 پاسخ 277 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 57 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 101 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 131 بازدید
...