بالا بردن اشتها با استفاده از مواد خوراکی طبیعی

+2 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.14341 بازدید

چگونه می توان بدون مصرف دارو، با خوردن مواد غذایی و گیاهی طبیعی اشتها را بالا برد؟

سوال 6 سال قبل در تالار علم و دانش توسط میشل (882 امتیاز)

2 جواب

+2 رأی
 
بهترین جواب
مواد غذایی ای که ترشح بزاق را افزایش می دهند و انواع چاشنی ها مثل ترشی ها، ادویه ها، پیاز و سیرترشی از بهترین اشتهاآورها هستند. این اشتهاآورها در لحظه اشتها را افزایش می دهند و به سادگی کنار غذا می نشینند.

همچنین سالاد کرفس کرفس حاوی آب فراوانی است و مصرف آن علاوه بر پیشگیری از یبوست، می‌تواند اشتهای افراد را هم بالا ببرد.استفاده از جعفری در غذاها می‌تواند سبب افزایش اشتها شود.

یکی دیگر از راه‌های افزایش اشتها، گنجاندن آب انواع مرکبات به عنوان نوشیدنی همراه وعده‌های اصلی غذاست. مرکبات حاوی انواع مختلفی از ویتامین‌ها از جمله ویتامین C و اسیدفولیک هستند. اسیدفولیک یکی از ترکیب‌های افزایش‌دهنده اشتهاست.

مصرف گیاهان و مکمل‌های افزایش‌دهنده طبیعی اشتها نظیر زنجبیل، گل میخک، سیر، چای سبز، هل، فلفل سبز، گل گاوزبان و عرق بیدمشک نیز می‌توانند در افزایش اشتها موثر باشند.
جواب 6 سال قبل توسط batigoal (63 امتیاز)
انتخاب شده در 6 سال قبل توسط میشل
+1 رأی
- مقداری زنجبیل تازه را ریز ریز كنید. مقداری آب لیمو ترش و نمك به آن اضافه كنید و آن را بجوید.
- مقدار هل و دارچین و برگ بوی خشك را له كنید و به مقدار مساوی با هم مخلوط كنید. یك قاشق مرباخوری از این مخلوط را بخورید.
- پودر فلفل سیاه، پودر زنجبیل خشك و شكر را با عسل مخلوط كنید و به صورت گلوله در آورید. برای مدتی این مخلوط را در دهان نگه دارید كه بی اشتهایی شما را تسكین خواهد داد.
- انار بخورید كه می توانید نمك و فلفل سیاه هم به آن اضافه كنید.
- مقداری نمك و پودر زیره سبز را روی آناناس بریزید و آن را بخورید.
-انواع سس‌ها، ادویه‌ها، ترشی‌ها و شورها جزو چاشنی‌های غذایی محسوب می‌شوند که مصرف آنها همراه غذا می‌تواند افزایش اشتها را به دنبال داشته باشد. ادویه‌هایی مانند پودرلیمو، فلفل‌سیاه، پودر آویشن و ریحان بنفش هم می‌توانند عطر و طعم سالادها و غذاهای سرد را فوق‌العاده متفاوت و مطلوب کنند و باعث افزایش اشتها شوند.
-پروتئین‌های حیوانی مانند گوشت مرغ، جگر، شیر، پنیر، ماهی و ماست حاوی ویتامین 12  Bهستند. این ویتامین یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های افزایش‌دهنده اشتهاست.
-یکی از راه‌های افزایش اشتها، گنجاندن مواد غذایی حاوی عنصر روی در برنامه غذایی روزانه است و شکلات تلخ و پودرکاکائو جزو خوراکی‌های حاوی روی هستند که مصرف آنها علاوه بر بالا بردن اشتها، باعث وزن‌گیری در افراد لاغر هم می‌شود. شما می‌توانید یک لیوان شکلات تلخ گرم یا شیرکاکائو را به‌عنوان میان‌وعده صبح یا عصرتان انتخاب کنید تا اشتهایتان برای خوردن ناهار و شام بیشتر شود. تخمه‌کدو و هندوانه، بادام، بادام‌زمینی، نخودفرنگی، شیر و سینه‌مرغ هم از دیگر منابع دریافت عنصر روی یا همان زینک هستند. به همین دلیل اضافه کردن کمی تخمه کدو یا هندوانه به سالاد فصل می‌تواند اشتهای شما را برای خوردن غذا دوچندان کند.
جواب 6 سال قبل توسط SAMIRA (7,126 امتیاز)

سوال های مشابه

+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.15358 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2520 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.0746 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.3147 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1786 بازدید
+2 رأی
5 جواب میانگین بازدید روزانه 0.35582 بازدید
+2 رأی
3 جواب میانگین بازدید روزانه 0.25647 بازدید
سوال 6 سال قبل در تالار علم و دانش توسط میشل (882 امتیاز)
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1254 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.06121 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.23291 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...