+1 امتیاز
قبل در موبایل و لوازم الکترونیکی توسط (760 امتیاز)
برچسب گذاری دوباره قبل توسط
DTMF چیست و چه کاربردهایی دارد؟

لطفا" اگر با همین تلفن ساده (بدون هیچگونه دستگاه و مداری) دستوری رو میشه زد و نتیجه رو بصورت عملی دید، در اختیار بگذارید تا عمیقا" درک بشه!

1 پاسخ

+3 امتیاز
قبل توسط (7.8هزار امتیاز)
DTMF استاندارد جهانی برای آهنگ های شنیدنی است که رقم های روی صفحه کلید تلفن را نشان می دهد . با تلفن های کابل زمینی دکمه ای ( touch- tone ) ، فشار دادن یک کلید روی صفحه شماره ، صدای DTMF مربوطه برای آن کلید را ایجاد می کند . بنابراین سیستم تلفن کابل زمینی می تواند آن صدا را بشنود و رمزیابی کند و بدین طریق تعیین نتماید که کدام کلید فشار داده شده است تا شماره گیری کند .
شبکه های موبایل برای شماره گیری مستقیم در عوض DTMF از سیگنال های دیجیتال استفاده می کنند اما DTMF هنوز در موبایل برای مسیریابی سیستم های اتوماتیک مانند فهرست های تلفن و برای شماره گیری ثانویه مانند استفاده از کارت تلفن بکار می رود . هر آهنگ DTMF در واقع دو آهنگ است- یک آهنگ فرکانس پایین و یک آهنگ فرکانس بالا ترکیب شده اند . ( بنابراین از این جهت چند فرکانسی آهنگ دوگانه نام دارد ) . اگر به صفحه کلید استاندارد تلفن بصورت یک شبکه شطرنجی نگاه کنیم صدای پایین ردیف و صدای بالا ستون آن می باشد.

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 371 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 1.1هزار بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 425 بازدید
+2 امتیاز
1 پاسخ 633 بازدید
...