0 امتیاز
قبل در گوناگون توسط (0 امتیاز)

شمع تراپی، انرژی درمانی با شمع یا همان شمع درمانی با هماهنگی جسم، روح و ذهن روش درمان طبیعی است که فرد را روی حال خود متمرکز می کند و به دفع انرژی‌های منفی، تقویت چاکراها، ایجاد برکت و وفور نعمت و تغییرات در زندگی توصیه می‌شودشمع تراپی روشی برای هماهنگ‌کردن جسم (بدن)، روح و ذهن است که با شیوه‌های مختلف انجام می‌شود. انرژی درمانی با شمع یا همان شمع درمانی در ادیان مختلف متفاوت است و هر رایحه و نور شمع برای یک هدف درمانی به‌کار می‌رود. شمع تراپی در واقع روش درمان طبیعی است که خود واقعی بیمار را نشان داده و اجازه می‌دهد که فرد روی حال خود متمرکز شود. در این مطلب با ما باشید تا با شمع تراپی و تاثیر شمع درمانی بیشتر آشنا شوید.

 

شمع تراپی چیست؟

انرژی درمانی به منظور ارتباط جسم و روح به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. انرژی درمانی با شمع یا شمع تراپی Candle Therapyروش درمان طبیعی با قدمت هزارساله است که برای تقویت جسم، روح و ذهن انجام می‌شود. هدف این تکنیک، اتحاد بین قدرت جسم، روح و ذهن است و هر آیینی نوع و اعتقادات خاص خود را درباره انرژی درمانی با شمع دارد. روش‌های مختلف این کار عبارتند از:

مدیتیشن و حذف استرس

انرژی درمانی

ریکی

ایجاد تعادل در چاکراها

شعله گرمابخش نور شمع بعد از یک روز کاری سخت می‌تواند احساس آرامش ایجاد کند.

 

چه زمانی باید از شمع درمانی استفاده کرد؟

شمع درمانی یکی از روش‌های عالی برای کاهش استرس، بهبود خلق‌وخو و تقویت تمرکز به‌شمار می‌آید. شعله گرمابخش نور شمع بعد از یک روز کاری سخت می‌تواند احساس آرامش ایجاد کند. به‌علاوه اینکه این اعتقاد وجود دارد که برای دفع انرژی منفی و جذب سلامتی و موفقیت باید از شمع درمانی استفاده کرد. انرژی درمانی برای افسردگی نیز کاربرد دارد.

انرژی درمانی با شمع چگونه انجام می شود؟

بار دیگر که استرس و فشار زندگی بر شما غالب شد حتما انرژی درمانی با شمع را امتحان کنید. شمعی را روشن کنید و به شعله‌های درحال سوختن آن نگاه کنید، سپس چند دقیقه نفس عمیق بکشید. حتی یک دقیقه روشن‌کردن شمع هم تاثیر زیادی روی تغییر حال‌وهوا و دفع استرس دارد.

مراحل این تکنیک عبارتند از:

مکانی آرام و خلوت را انتخاب کنید که در آنجا احساس راحتی دارید.

شمعی را روشن کرده و آن را بالا بیاورید (تا ارتفاع سینه یا دورتر) و به شعله شمع نگاه کرده و متمرکز شوید.

نفس عمیق بکشید و همچنان به شعله شمع خیره باشید.

پس از چند ثانیه که احساس آرامش کردید، حالا نوبت به تصویرسازی است. آنچه را که دوست دارید مجسم کنید.

برای جذب بیشتر انرژی می‌توانید از شمع‌های رنگی هم استفاده کنید.

 

پاکسازی با شمع و عود

برای پاکسازی با شمع می‌توانید شمعی را روشن کنید و با دم به سمت راست بچرخید و در حالت بازدم به سمت چپ. این کار را دوبار تکرار کنید و حین انجام آن، جمله‌‌ای آرامش‌بخش بگویید یا به حس خوبی فکر کنید. پاکسازی با عود هم روش ساده‌ای است برای بازگرداندن تعادل ازدست‌رفته چاکراها.فرض کنید قرار است چاکرای شبکه خورشیدی جناغ سینه را با عود پاکسازی کنیم. چاکرا را شبیه قیف درنظر بگیرید و سپس عود را خلاف عقربه ساعت به‌آرامی داخل این چاکرا بچرخانید. چندبار تکرار کنید تا پاکسازی انجام شود. یادتان باشد که پاکسازی در جهت خلاف عقربه‌های ساعت و انرژی درمانی در جهت عقربه‌های ساعت است.

 

انواع انرژی درمانی با شمع

انرژی درمانی با شمع تکنیکی برای سلامت روح و جسم است که با ایجاد حال‌وهوای معنوی، استرس را رفع کرده و کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد. انرژی درمانی با شمع دو نوع دارد: شمع تراپی براساس رنگ و شمع درمانی براساس چیدمان. برخی هم به پیروی از عرفان شرقی، شمع تراپی را برای تقویت چاکراها همراه با مدیتیشن دنبال می‌کنند. این روش باعث ایجاد برکت و تغییر مثبت در زندگی می‌شود.

 

برای شمع تراپی چه چیزی نیاز است؟

شمع تراپی کار بسیار ساده‌ای است و چیزهای زیادی هم لازم ندارد. صرفا یک گوشه ساکت و دنج که در آن احساس راحتی کنید کافی است. حالا برای شمع درمانی به یک تشک برای نشستن و یک شمع نیاز دارید. ضرورتی ندارد که شمع گران‌قیمت یا معطر داشته باشید، یک شمع طبیعی دست‌ساز یا شمع موم زنبور عسل هم برای انرژی درمانی با شمع کافی است. مرحله بعدی نیت و انرژی مثبتی است که کمک می‌کند با نور شمع ارتباط بگیرید. با ایمان قلبی به هدف‌تان برای شمع درمانی فکر کنید و تمام، دیگر نیاز به چیز دیگری ندارید!مدیتیشن و حذف استرس یکی از روش‌های انرژی درمانی با شمع است.

‌شمع تراپی در خانه

شمع تراپی در خانه کار ساده‌ای است. در جای دنجی و آرامی روی تشک نرمی بشینید و شمعی را با نیت مثبت روشن کنید. بهتر است شمعی را انتخاب کنید که رنگ موردعلاقه‌تان باشد. شمع‌های رنگین‌کمانی برای درمان مشکلات مختلف توصیه می‌شوند. روش دیگر شمع تراپی در خانه هم وجود دارد که شمعی را در فاصله دور روشن کنید و روی آن متمرکز شوید.

 

انرژی درمانی با شمع برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که از حس افسردگی رنج می‌برند یا آن‌هایی که از استرس و فشار زندگی مدرن به ستوه آمده‌اند بهترین کاندید انرژی درمانی با شمع هستند. انرژی درمانی برای استرس بسیار مفید بوده و به آرامش ذهن شما کمک می‌کند. نور و رایحه شمع باعث ایجاد حس آرامش و سکون در فرد شده، و فشار درونی و استرس را از وی دور می‌کند.همچنین این تکنیک درمانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و گوارش، رفع التهاب مفاصل، و درمان میگرن هم توصیه می‌شود. بیماران مبتلا به آرتروز، و میگرن هم می‌توانند از این روش برای کنترل درد کمک بگیرند. برخی افراد نیز انرژی درمانی برای لاغری را مفید دانسته و آن را توصیه می‌کنند. برای روش‌های درمانی خودسرانه اقدام نکنید و حتما با دکتر طب سنتی مشورت داشته باشید.

 

انرژی درمانی با شمع برای چه کسانی مناسب نیست؟

طبیعی است که شمع درمانی برای عده‌ای مناسب نباشد؛ از قبیل بیماران مبتلا به آسم، صرع، پسوریازیس، فشارخون، اگزما و تب یونجه. به‌علاوه اینکه افرادی که حساسیت دارند ممکن است واکنش آلرژیک به شمع معطر نشان دهند.

 

 

مزایای انرژی درمانی با شمع

هدف اصلی، پاک‌کردن ذهن، روح و بدن از انرژی منفی است که با تقویت سیستم ایمنی بدن باعث درمان بیماری‌های روحی و جسمی می‌شود. این تکنیک تعادل ازدست‌رفته چاکراها را بازمی‌گرداند و مزایای زیادی برای بدن دارد که عبارتند از:

 

دفع استرس و انرژی‌های منفی

تقویت سیستم ایمنی بدن

ایجاد حس معنویت

درمان افسردگی

جذب موفقیت و سلامت

تعادل چاکراها

نتیجه گیری

ماشین سازی سورا صنعت سازنده ی انواع دستگاه تولید شمع وارمر اماده ی خدمت رسانی به شما مشتریان می باشد.

09198182884

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 46 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 39 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 71 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 46 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 35 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 41 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 34 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 34 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 30 بازدید
سوال شده 8 ماه قبل در گوناگون توسط SURASANAT (0 امتیاز)
0 امتیاز
0 پاسخ 35 بازدید
...