محبوب ترین آپشن های خودرو را بشناسیم

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.7710 بازدید

تجهیزات خودرو تنها محدود به چند چرخ، کابین و موتور نمی شود بلکه خودروسازان برای تامین امکانات رفاهی و بالا بردن ایمنی خودرو از آپشن های بسیار زیادی استفاده می کنند. آپشن های خودروها با توجه به مدل و کلاس خودروها می تواند متغیر باشد؛ مسلما هرچه خودرو لوکس تر باشد، آپشن های رفاهی بیشتری هم خواهد داشت.
ما در این مقاله قصد داریم تا محبوب ترین آپشن های خودرو را به شما معرفی کنیم.
سیستم استارت بدون کلید
سیستم استارت بدون کلید این امکان را به راننده می دهد که بدون نیاز به کلید، درب خودرو را باز و قفل کند و همچنین استارت بزند. راننده با استفاده از این سیستم می تواند در فاصله یک متری، قفل درب ها را باز کند و در هنگام قرار گرفتن در پشت فرمان، بدون نیاز به فشار دکمه استارت خودرو، با فشار دادن پدال ترمز خودرو روشن می شود.
پارک اتوماتیک
سیستم پارک اتوماتیک به کمک سنسورهایی که در درب های جلو و عقب ماشین تعبیه شده اند و همچنین مانیتور، مواردی مثل طول و عرض جای پارک، فضای موجود برای جرکت ماشین و نحوه قرارگیری خودرو در محل پارک را محاسبه می کند.
پارک اتوماتیک که یکی از محبوب ترین آپشن های خودرو است، از دو نوع دستیار پارک اتومبیل و پارک اتوماتیک فول تشکیل شده است. در مدل هایی که از نوع دستیار پارک است، کنترل دنده و ترمز بر عهده راننده می باشد. اما در مدل هایی که از نوع پارک اتوماتیک فول می باشند، کلیه عملیات پارک توسط خود سیستم انجام می شود و معمولا این آپشن مختص خودروهای لوکس است.
نمایشگر شیشه جلو
یکی دیگر از محبوب ترین آپشن های بهترین برندهای خودرو جهانی، نمایشگر شیشه جلو است که باعث می شود تمام حواس راننده به رانندگی باشد و از تصادفات احتمالی جلوگیری می کند.
سیستم دید در شب
سیستم دید در شب از محبوب ترین آپشن های خودرو است که در مسیرهای کم نور و حتی فاقد نور استفاده می شود. این سیستم مجهز به یک دوربین و سیستم مادون قرمز می باشد که رانندگی در شب و جاده های کم نور را امکان پذیر می سازد.
دوربین ۳۶۰ درجه خودرو
دوربین 360 درجه که یکی از مهم ترین قطعات هیوندای و سایر خودروها است، یک نمای کلی از هر چهار طرف خودرو به راننده می دهد. در واقع خودروهایی که مجهز به این آپشن هستند دارای چهار دوربین در قسمت جلو، عقب و زیر آینه های بغل ها است. رانندگان با بهره مندی از این آپشن تسلط کامل در هنگام پارک کردن، خیابان باریک و تنگ دارید.

سوال 1 هفته قبل در تالار وسایل نقلیه توسط foodonly (0 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.3814 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.6119 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2621 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2426 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2531 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1623 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2219 بازدید
سوال 2 ماه قبل در تالار وسایل نقلیه توسط zizi mg_582326651992 (0 امتیاز)
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1515 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1622 بازدید
سوال 4 ماه قبل در تالار وسایل نقلیه توسط foodonly (0 امتیاز)
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2162 بازدید
سوال 9 ماه قبل در تالار وسایل نقلیه توسط melikar melikar_6494 (0 امتیاز)
کانال تلگرام جواب یاب
...