دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده چیست؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 2.2240 بازدید

جراحی اسلیو معده یکی از موثرترین روش ها برای کاهش وزن است و در سراسر جهان به طور فزاینده ای محبوب می شود. این جراحی شامل برداشتن بخشی از معده برای کاهش اندازه آن و محدود کردن مصرف غذا است. با این حال، علیرغم اثربخشی آن، برخی از بیماران ممکن است پس از جراحی پشیمان شوند. در این مقاله به دلایل پشیمانی بعد از عمل اسلیو معده می پردازیم.

معرفی

جراحی اسلیو معده به یک گزینه محبوب برای کسانی تبدیل شده است که با چاقی و مسائل مربوط به سلامت دست و پنجه نرم می کنند. در حالی که این یک روش موفقیت آمیز است که می تواند منجر به کاهش وزن قابل توجهی شود، لازم است بدانیم که این یک راه حل جادویی برای کاهش وزن نیست.

خطرات و عوارض احتمالی وجود دارد و نیاز به تغییر سبک زندگی قابل توجهی دارد. بیمارانی که به اندازه کافی این عوامل را درک نمی کنند ممکن است بعد از عمل پشیمان شوند.

انتظارات غیرواقعی

یکی از دلایل اصلی پشیمانی بعد از جراحی اسلیو معده، انتظارات غیر واقعی است. بسیاری از بیماران دید ایده آلی از بدن پس از جراحی دارند و انتظار کاهش وزن سریع بدون تلاش زیاد دارند. با این حال، واقعیت این است که کاهش وزن نیاز به فداکاری، صبر و تغییر سبک زندگی دارد. بیمارانی که خود را از نظر روحی و جسمی برای این فرآیند آماده نمی کنند ممکن است احساس ناامیدی و پشیمانی کنند.

به نقل از سایت دکتر ناصر یاهو:

یکی از اصلی ترین علت های پشیمانی بعد از عمل اسلیو گاسترکتومی‌ در این است که بیمارانی که این عمل را انتخاب می کنند، دیگر نمی توانند پرخوری کنند. چون ریزه خواری موجب می شود که بعد از عمل اضافه وزن گرفته و افزایش وزن داشته باشند.

عوارض جانبی

مانند هر روش جراحی، جراحی اسلیو معده دارای عوارض و عوارض جانبی بالقوه است. بیماران ممکن است حالت تهوع، استفراغ، عفونت، خونریزی یا انسداد روده را تجربه کنند. این عوارض می تواند شدید باشد و ممکن است منجر به بستری طولانی مدت در بیمارستان یا حتی عمل مجدد شود. بیمارانی که چنین مشکلاتی را تجربه می کنند ممکن است بعد از جراحی پشیمان شوند.

کاهش وزن ناکافی

برخی از بیماران با وجود انجام عمل جراحی اسلیو معده ممکن است کاهش وزن ناکافی را تجربه کنند. این می تواند در صورتی رخ دهد که بیماران از رژیم غذایی سخت و رژیم ورزشی پیروی نکنند، یا اگر دارای شرایط پزشکی باشند که مانع از کاهش وزن آنها شود. بیمارانی که کاهش وزن ناکافی را تجربه می کنند ممکن است احساس ناامیدی و پشیمانی کنند.

بازیابی وزن

افزایش وزن پس از جراحی اسلیو معده غیر معمول نیست. اگر بیماران به یک شیوه زندگی سالم پایبند نباشند یا اگر به طور منظم با پزشک خود پیگیری نکنند، ممکن است دوباره وزن خود را به دست آورند. بیمارانی که دوباره وزن پیدا می کنند ممکن است احساس پشیمانی و ناامیدی کنند.

عوامل روانشناسی

جراحی اسلیو معده می تواند پیامدهای روانی داشته باشد. بیماران ممکن است اضطراب، افسردگی یا مسائل مربوط به تصویر بدن را تجربه کنند. آنها ممکن است با سازگاری با بدن جدید خود مشکل داشته باشند و ممکن است از تصمیم خود برای انجام جراحی احساس پشیمانی کنند.

فشار اجتماعی

بیمارانی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار می گیرند ممکن است با فشار اجتماعی از جانب دوستان، خانواده یا جامعه مواجه شوند. آنها ممکن است برای برآورده کردن انتظارات و استانداردهای غیر واقعی تحت فشار باشند. بیمارانی که تحت فشار اجتماعی قرار دارند ممکن است پس از جراحی پشیمان شوند.

مسائل مرتبط با سلامت

جراحی اسلیو معده ممکن است برخی از شرایط سلامتی مانند دیابت، فشار خون بالا یا آپنه خواب را بهبود بخشد. با این حال، برخی از بیماران ممکن است پس از جراحی مشکلات سلامتی جدیدی را تجربه کنند. بیماران ممکن است دچار کمبود مواد مغذی، بیماری ریفلاکس معده به مری یا سندرم دامپینگ شوند. این مسائل بهداشتی می تواند بر کیفیت زندگی بیمار تأثیر بگذارد و منجر به پشیمانی شود.

کمبودهای تغذیه ای

جراحی اسلیو معده مقدار غذایی که بیماران می توانند بخورند را محدود می کند که می تواند منجر به کمبودهای تغذیه ای شود. بیماران ممکن است برای جلوگیری از کمبود ویتامین ها و مواد معدنی به مکمل های مادام العمر نیاز داشته باشند. بیمارانی که موفق به مصرف مکمل های مورد نیاز نمی شوند ممکن است دچار عوارضی شوند که می تواند منجر به پشیمانی شود.

سخن پایانی

جراحی اسلیو معده می تواند یک راه حل موثر برای کاهش وزن برای کسانی باشد که با چاقی و مسائل مربوط به سلامت دست و پنجه نرم می کنند. با این حال، بیماران باید خطرات بالقوه، عوارض و تغییرات سبک زندگی ناشی از جراحی را درک کنند. انتظارات غیر واقعی، کاهش وزن ناکافی، بازیابی مجدد وزن، عوارض جراحی، بار مالی و عوامل روانی از جمله دلایلی هستند که ممکن است بیماران پس از عمل پشیمان شوند.

سوال 2 هفته قبل در تالار درمان و پزشکی توسط ahmad abedzadeh_9852 (5 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.239 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1618 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.5413 بازدید
+1 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 0.28217 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.227 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.44187 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.313 بازدید
سوال 1 ماه قبل در تالار درمان و پزشکی توسط Reza r_527724 (0 امتیاز)
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2222 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.4197 بازدید
+1 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1696 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...