بستن نکات مهم در زمینه خرید کلید اتوماتیک اشنایدر

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.628 بازدید

کلید اتوماتیک اشنایدر
کلید اتوماتیک اشنایدر به دو نوع، قابل تنظیم و غیر قابل تنظیم تقسیم می شود. در نوع قابل تنظیم، قابلیت تغییر جریان نامی وجود دارد، در حالی که در کلید اتوماتیک غیرقابل تنظیم، جریان نامی بر روی یک میزان مشخص، ثابت است و  غیرقابل تنظیم است. درساده ترین تعریف کلید اتوماتیک کلیدی است که علاوه بر قطع و وصل کردن مدار وظیفه حفاظت و اطلاع رسانی مدار را نیز بر عهده دارد.

ویژگی های کلید اتوماتیک اشنایدر
به صورت کلی کلید های اتوماتیک آمپر های مشخصی دارند و بخاطر بدنه پلاستیکی قابل تعمیر نیستند اما حجم کمی دارند و قابل نصب در مکان های مختلفی هستند . کلید های اتوماتیک نسبت به کلید های مینیاتوری قدرت قطع بیشتری دارند.

به همین علت علاوه بر محافظت از مدار کلید اتوماتیک توان حفاظت موتوری ، حفاظت اتصال به زمین و حفاظت ژنراتوری را دارد.

ساختار کلید اتوماتیک اشنایدر
کلید اتوماتیک شامل کنتاکت های اصلی ، کنتاکت های فرعی و کنتاکت های جرقه گیر می‌باشد. ساختار بدنه کلید اتوماتیک بسیار مستحکم و همانطور که در قسمت بالا ذکر شد غیر قابل تعمیر می‌باشد.

کلید چنج اور اتوماتیک اشنایدر
کلیدی که سرچشمه جریان برق را تغییر می‌دهد کلید چنج اور نام دارد . شرکت اشنایدر از تولید کنندگان پیشرو این کلید می‌باشد .

تنظیمات کلید اتوماتیک اشنایدر
کلید های اتوماتیک به دو صورت قابل تنظیم و عیر قابل تنظیم موجود می‌باشند . کلید های قابل تنظیم از پرکاربرد ترین کلید ها در صنایع و کارخانه ها می‌باشد . تنظیمات این کلید ها از رنج 16 تا 630  آمپر می‌باشد و شامل 7 رده قدرت می‌باشند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تنظیمات کلید اتوماتیک می‌توانید مقاله ” تنظیمات کلید اتوماتیک اشنایدر” را در وبلاگ اشنایدر صنعت مطالعه کنید.

برای حفاظت از مداری با تغذیه ی DC ، بهترین انتخاب، کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر است، زیرا در هر دو مدار AC و DC نصب می شود. حداکثر ولتاژی که این کلید، می تواند در آن به درستی کار کند برابر است با 690 ولت، اما اگر ولتاژ لحظه ای وارد شود، قابلیت تحمل تا 6 کیلو ولت را دارد.

نصب کلید اتوماتیک اشنایدر
با توجه به کوچک بودن این کلید ها ، به آسانی در تابلو برق ها قابل نصب هستند . برای سیم بندی کلید اتوماتیم ابتدا باید قاب جلویی آنها را بردارید. همچنین شما می‌توانید کلید های اتوماتیک کلاس 2 را بر روی تابلو برق های کلاس دوم نصب کنید .

شرایط محیطی برای نصب این کلید ها عبارت اند از :

سرد و خشک با دمای 56 درجه
گرمای خشک با دمای 85 درجه
گرمای مرطوب با دمای 55 درجه و رطوبت 95 درصد
گردو غبار با درجه سختی 2
برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط نصب کلید اتوماتیک می‌توانید به وبلاگ مجموعه اشنایدر صنعت مراجعه کنید.

حفاطت کلید اتوماتیک اشنایدر
کلید اتوماتیک های جریان نشتی ندارند ، سیستم نشانگر موقعیت انها قابل اطمینان است ، تحمل بین اتصالات بالایی و پایینی انها بالا است ، برای نصب کانتاکت ها باید قفل ها باز شوند ، وضعبت قطع انها مربوط به وضعیت off می‌باشد و … به همین دلایل کلید های اتوماتیک برای عایق سازی طبق استاندارد های خاصی مناسب هستند.

پارامترهای کلید اتوماتیک اشنایدر
کلید اتوماتیک اشنایدر پارامتر های مختلفی دارند که مهمترین انها عبارت اند از :

حداکثر شدت جریان کوتاه در بدترین شرایط: این پارامتر بر روی تجهیزات حفاظتی ثبت‌شده است و برای محاسبه اتصال کوتاه جهت انتخاب شینه و مقره استفاده می‌شود. کنترل ایستادگی کابل‌ها و تجهیزات قطع و وصل، همچنین توانایی ایستادگی آن‌ها در برابر نیروهای دینامیکی و شرایط دمایی هم باید مدنظر قرار داد.

مینیمم جریان اتصال کوتاه یک فاز و بدنه هادی در بدترین شرایط: این شدت‌جریان، برای کنترل تجهیزات حفاظتی (فیوز، کلید مینیاتوری، کلید اتوماتیک) به کار می‌رود و هدف از محاسبه آن دستیابی حداقل جریان اتصال کوتاه در برخورد یک‌فاز به هادی حفاظتی یا بدنه هادی، برای اطمینان از قطع مدار در مدت‌زمان ۰٫۴ ثانیه یا ۵ ثانیه (بسته به کاربرد مدار) و قبل از آسیب‌دیدگی سایر اجزاء مدار است.

جریان نامی پیوسته: جریانی که پیش‌بینی می‌شود مدار در شرایط نامی از خود عبور دهد.

جریان عملکردی: جریان عملکرد، جریان مغینی است که منجر به عملکرد حفاظت در زمان مشخص (از پیش تعیین‌شده) می‌شود.

اضافه بار: به اضافه جریانی گفته می‌شود که در مدار ایجادشده است ولی اتصال کوتاه رخ نمی‌دهد و مدار توانایی تحمل آن را دارد. جریان بار تنظیمی یا جریان تنظیمی کلید برای کلیدهای اتوماتیک بین ۰٫۷ جریان نامی و خود جریان نامی کلید قابل تنظیم است.

جریان مجاز: ماکزیمم جریانی که در شرایط معین می‌تواند برای مدت نامحدود از هادی عبور نماید بدون آنکه دمای آن در حالت دائمی از مرز مشخص تجاوز نماید.

اضافه جریان: عبارت است از هر جریانی که بیشتر از مقدار نامی باشد. در مورد هادی‌ها، جریان نامی همان جریان مجاز هادی در نظر گرفته می‌شود.

جریان اتصال کوتاه: اضافه جریانی است که در اثر بروز اتصال کوتاه (که خود نتیجۀ قرار گرفتن یک امپدانس ناچیز بین قسمت‌های برق‌دار غیر هم پتانسیل است) در خلال کار عادی سیستم رخ می‌دهد. در کلیدهای اتوماتیک اشنایدر الکتریک، جریان اتصال کوتاه کلید بین ۵ تا ۱۰ برابر جریان نامی کلید، قابل تنظیم است.

جریان نشتی: جریانی است که در اثر اتصالی یا آسیب دیدن بخشی از مدار به وجود می‌آید و یا ایجاد مشکلات عایقی یا وجود هارمونیکی بین مدار الکتریکی و زمین یا بدنه هادی بیگانه، برقرار می‌شود. این جریان، جریانی است که از مسیر ناخواسته عبور می‌کند.

ظرفیت قطع نهایی کلید: بیانگر حداکثر مقدار مؤثر جریان اتصال کوتاهی است که کلید بدون تخریب شدن می‌تواند قطع کند. کلید بعد از ۳ دقیقه می‌تواند وصل مجدد شود.

ظرفیت قطع سرویس کلید: جریان Ics ضعیف‌تر از Icu است و به‌صورت Rated Service Short Circuit Breaking نمایش داده می‌شود.

برای خرید انواع مدل های کلید اتوماتیک اشنایدر اصل می توانید به سایت اشنایدر صنعت نمایندگی اشنایدر در لاله زار تهران مراجعه کنید.

بستن بهمراه یادداشت: مطلب آموزشی
سوال 1 هفته قبل در تالار گوناگون توسط elham keshavarz_2484 (0 امتیاز)
بستن 1 هفته قبل توسط moderator

سوال های مشابه

0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.6710 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.510 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.58 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 19 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.447 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.334 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.338 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 2.678 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.787 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...