+2 امتیاز
قبل در کامپیوتر و اینترنت توسط (843 امتیاز)
این Infographic چیه که خیلیم سر و صدا کرده، اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا بگه؟

1 پاسخ

+2 امتیاز
قبل توسط (7.1هزار امتیاز)
انتخاب شده قبل توسط
 
بهترین پاسخ
واژه اينفوگراف (Info graphic) خلاصه شده‌اي از Information Graphic است. اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان، نمایشگران تصویری اطلاعات و داده‌ها هستند.این نگاره‌ها در جاهایی که نیاز به توضیح ساده و یا سریع داده‌ها وجود دارد، استفاده می‌شوند .
استفاده از گرافیک‌های اطلاع رسان باعث می‌شود بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی از طریق بصری دریافت کند.
با استفاده از اینفوگرافیک ها میتوان حجم وسیعی از اطلاعات را در قالب محتوای تصویری ارائه کرد.مخصوصا در اینترنت  که بیش از یک میلیارد محتوا در روز ایجاد می گردد که با این حجم اطلاعات ، کاربران اینترنتی برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود به دنبال آن دسته از محتوایی هستند که در کمترین زمان ممکن اطلاعات کافی را در اختیار آن ها قرار دهد اینفوگرافیک ها میتوانند موثر باشند.

 طراح اینفوگراف در قدم نخست باید اطلاعات و اعداد و ارقام را از منابع گوناگون جمع‌آوری کند و بعد با استفاده از اشکال و نمادها آن‌ها را به شیوه‌ای جذاب ارائه کند. سه روش براي انتقال اطلاعات كه در اينفوگراف‌ها زياد استفاده مي‌شود:

Timeline

Line Chart
Pie Chart
مزیت و دلایل استفاده:
- یادگیری به صورت تصویری (۸۳ درصد یادگیری انسان ها از طریق محتوای تصویری حاصل می شود)
- اطلاعات با حجم کمتر بیشتر خوانده می شوند.
- هنگامی که کلمات موثر نیستند نقش اینفوگرافیک ها پر رنگ تر می شود.
- از اینفوگرافیک ها در مباحث سئو نیز می توان استفاده نمود.
در صورت ایجاد اینفوگرافیک ها ، می توان این امکان را برای صاحبان وب سایت ها و وبلاگ ها فراهم نمود تا از این نوع محتوا در پایگاه اینترنتی خود استفاده نمایند و اقدام به درج لینکی به صفحه منبع به عنوان لینک بازگشتی کنند و بدین ترتیب اهداف سئو در خصوص انجام لینک بیلدینگ فراهم می گردد.
- اینفوگرافیک ها می توانند کاربران را تشویق به انجام کاری نمایند.
محتوای اینفوگرافیک ها به گونه ای است که می توانند کاربران را برای استفاده از خدمات یک وب سایت تشویق نمایند و یا به طور غیر مستقیم به معرفی محصولات و خدمات بپردازند .
سوال شده 10 سال قبل در کامپیوتر و اینترنت توسط (1.1هزار امتیاز) ابزاری برای ساختن سریع و آسان Infographic

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 263 بازدید
0 امتیاز
3 پاسخ 637 بازدید
+1 امتیاز
0 پاسخ 175 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 915 بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 263 بازدید
...