NFV چیست و هر آنچه بایستی در مورد آن بدانید

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 39 بازدید

NFV چیست مجازی سازی عملکردهای شبکه (NFV) روشی برای مجازی سازی خدمات شبکه مانند روترها ، فایروال ها و توازن بار است که بطور سنتی بر روی سخت افزار اختصاصی اجرا شده اند. این خدمات به صورت ماشینهای مجازی (VMs) بر روی سخت افزار کالا بسته بندی می شوند ایران هاست که به ارائه دهندگان خدمات امکان می دهد تا شبکه خود را به جای سرویس های اختصاصی روی سرورهای استاندارد اداره کنند.

با NFV ، نیازی به سخت افزار اختصاصی برای هر عملکرد شبکه ندارید. NFV با اجازه دادن به ارائه دهندگان خدمات ، خدمات و برنامه های جدید شبکه را در صورت تقاضا ، بدون نیاز به منابع سخت افزاری اضافی ، قابلیت مقیاس پذیری و چابکی را بهبود می بخشد.

معماری NFV
معماری NFV ارائه شده توسط انستیتوی استاندارد NFV چیست های ارتباطی اروپا (ETSI) به تعریف استانداردهای اجرای NFV کمک می کند. هر مؤلفه معماری براساس این استانداردها ساخته شده است تا ثبات و قابلیت همکاری بهتر را ارتقا بخشد.

معماری NFV شامل:

توابع شبکه مجازی (VNFs) برنامه های نرم افزاری هستند NFV چیست که عملکردهای شبکه مانند اشتراک فایل ، خدمات دایرکتوری و پیکربندی IP را ارائه می دهند.
زیرساخت های مجازی سازی توابع شبکه (NFVi) شامل اجزای زیرساخت ها - محاسبه ، ذخیره سازی ، شبکه سازی - بر روی یک سکو برای پشتیبانی از نرم افزار ، مانند یک مشاور نظیر KVM یا یک پلت فرم مدیریت ظروف ، برای اجرای برنامه های شبکه است.
مدیریت ، اتوماسیون و ارکستر شبکه (MANO) چارچوبی NFV چیست را برای مدیریت زیرساختهای NFV و تهیه VNF های جدید فراهم می کند.


این آهنگ Red Hat Summit جلسه ای در مورد استقرار NFV در ظروف دارد
شبکه های تعریف شده نرم افزاری (SDN) و NFV
NFV و SDN به یکدیگر وابسته نیستند ، اما شباهت هایی با یکدیگر دارند. هردو به مجازی سازی متکی هستند و از انتزاع شبکه استفاده می کنند ، اما نحوه تفکیک توابع و منابع انتزاعی متفاوت است.

SDN توابع ارسال شبکه را از توابع کنترل شبکه با هدف ایجاد شبکه ای که به طور مرکزی قابل کنترل و برنامه ریزی باشد جدا می کند. NFV عملکردهای شبکه را از سخت افزار خلاصه می کند. NFV با فراهم کردن زیرساخت هایی که در آن نرم افزار SDN قابل اجرا است از SDN پشتیبانی می کند.

بسته به آنچه می خواهید انجام دهید ، NFV و SDN می توانند در کنار NFV چیست هم استفاده شوند و هر دو از سخت افزار کالا استفاده می کنند. با استفاده از NFV و SDN ، می توانید یک معماری شبکه ایجاد کنید که انعطاف پذیرتر ، قابل برنامه ریزی باشد و از منابع به طور کارآمد استفاده می کند.

مزایای استفاده از NFV با NFV ، ارائه دهندگان خدمات می توانند به جای سخت افزار اختصاصی ، عملکردهای شبکه را بر روی سخت افزار استاندارد اجرا کنند. همچنین ، به دلیل مجازی سازی توابع شبکه ، چندین کارکرد را می توان در یک سرور واحد اجرا کرد. این بدان معناست که به سخت افزار فیزیکی کمتری نیاز است و NFV چیست این امکان را برای ادغام منابع فراهم می آورد که منجر به فضای فیزیکی ، قدرت و کاهش کلی هزینه می شود.

NFV انعطاف پذیری را برای اجرای VNF ها در سرورهای مختلف و یا تغییر دادن آنها در صورت نیاز هنگام تغییر تقاضا به ارائه دهندگان می دهد. این انعطاف پذیری به شما امکان می دهد تا ارائه دهندگان خدمات سریعتر خدمات و برنامه ها را ارائه دهند.

به عنوان مثال ، اگر مشتری درخواست عملکرد شبکه جدیدی داشته باشد ، می تواند یک VM جدید را برای انجام آن درخواست بچرخاند. در صورت نیاز به عملکرد دیگر ، VM را می توان از کار خارج کرد. این همچنین می تواند یک روش کم خطر برای تست ارزش یک سرویس جدید بالقوه باشد.

چرا Red Hat برای NFV؟
به عنوان ارائه دهندگان خدمات شبکه های خود را مدرن می کنند ، آنها حجم کار و خدمات را از شبکه اصلی (در مراکز داده) به سمت لبه شبکه منتقل می کنند NFV چیست در اطراف نقاط حضور و دفاتر مرکزی. NFV چیست از اینجا می توان خدمات را با تأخیر کمتر و پهنای باند بالاتر به مشترکان ارائه داد.

راه حل NFV رد هت نتیجه کمک های پیشرو ما NFV چیست در پروژه های OpenStack ، KVM و DPDK است. و توسط اکوسیستم گسترده شرکای معتبر ما تقویت می شود.

راه حل NFV ما منبع باز و مبتنی بر استانداردها است و NFV چیست به شما یک پایه و اساس پایدار و متقابل برای ساخت می دهد.

مجازی سازی عملکردهای شبکه (NFV) جوانب حرفه ای فناوری اطلاعات را قادر می سازد تا شبکه های خود را با نرم افزارهای مدولار در حال اجرا بر روی سیستم عامل های استاندارد سرور مدرن کنند.

با گذشت زمان ، NFV شبکه هایی با کارایی NFV چیست بالا با مقیاس پذیری ، انعطاف پذیری بیشتر و سازگاری بیشتر با هزینه های کاهش یافته را در مقایسه با شبکه های ساخته شده از تجهیزات شبکه سنتی ارائه می دهد. NFV طیف گسترده ای از برنامه های شبکه را پوشش می دهد ، اما در درجه اول با الزامات جدید شبکه ، از جمله فیلم ، SD-WAN ، اینترنت اشیاء و 5G هدایت می شود.

+ همچنین در شبکه جهانی: مبتنی بر شبکه سازی مبتنی بر قصد؛ SD-WAN: چیست و چرا یک روز از آن استفاده می کنید +

[نظرات مشتری درباره ابزارهای برتر دسترسی از راه دور را از دست ندهید و قدرتمندترین شرکت های IoT را ببینید. | با ثبت نام در خبرنامه های شبکه جهانی ، بینش روزانه را بدست آورید. ]
تعریف مجازی سازی عملکردهای شبکه (NFV)
طبق گفته ETSI ، هدف NFV این است که شیوه معماری اپراتورهای شبکه را با تکامل فن آوری مجازی سازی استاندارد IT برای تحکیم بسیاری از انواع تجهیزات شبکه NFV چیست بر روی سرورهای استاندارد ، حجم بالا و سوئیچ های استاندارد صنعت ، که می توانند در داده ها قرار گیرند ، تغییر دهند. مرکز ، در شبکه یا در محل مشتری نهایی. NFV جایگزین NFV چیست تجهیزات شبکه سنتی و طراحی شده سفارشی (جعبه های سیاه) می شود که همچنان بر پایه نصب شده شبکه ها تسلط دارند.

https://javabyab.com/33610/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%DA%A9%D9%84-ipv6-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%86

سوال 2 روز قبل در تالار کامپیوتر و اینترنت توسط mohsen mohammadi90_5 (-2 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.3312 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.313 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.0618 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.5913 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.6117 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.0937 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.4517 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.2123 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.6221 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...