تفاوت های مرورگر های Opera Browser و Opera Touch چیست؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.4625 بازدید
شرکت اپرا دو مرورگر موبایل با نام های Opera Browser و Opera Touch دارد، تفاوت های اصلی این دو در چیست؟
سوال 4 سال قبل در تالار کامپیوتر و اینترنت توسط Saeed Zarinfam (1,044 امتیاز)

1 جواب

+1 رأی
 
بهترین جواب
شرکت اپرا در حال حاضر (2018-2019) چهار نسخه مختلف از مرورگر اینترنتی خود را برای تلفن‌های هوشمند ارائه کرده است:

1- Opera Mobile یا Opera Browser

نسخه اصلی مرورگر این شرکت برای دستگاه‌های هوشمند است. این مرورگر بر پایه کرومیوم هستش. به طور کلی مرورگر کاملیه.

2- Opera next

نسخه آزمایشی مرورگر اپرا که شامل ویژگی‌های متنوع و جدیدتری نسبت به نسخه‌ی اصلی هست؛ اما ممکنه ناپایداری‌هایی داشته باشه. این ویژگی‌های جدید اگه مورد استقبال واقع بشن و اشکالاتشون رفع بشه، توی آپدیت بعدی به نسخه اصلی مرورگر اپرا اضافه میشن. در حقیقت این نسخه از مرورگر اپرا، چشم‌انداز آینده‌ی مرورگر اصلی این شرکت محسوب میشه.

3- Opera mini

دقیقا مشابه نسخه قدیمی این مرورگر روی پلتفرم Java-ME هستش. از لحاظ قابلیت ها و ویژگی‌ها و توانایی، آنچنان تفاوتی با نسخه اصلی مرورگر اپرا نداره اما از نظر بهینه بودن برای دستگاه‌های قدیمی و مناطقی که سرعت اینترنت مطلوبی ندارن، توی بعضی موارد بهتر عمل می‌کنه. ناگفته نمونه که نحوه‌ی لود شدن محتوای وب توی این مرورگر یه مقدار با مرورگرهای دیگه متفاوته... مثلاً اینکه محتوای مورد نظر شما ابتدا روی سرورهای اپرا بارگذاری میشه و بعدش به شما به صورت رمزگذاری شده ارسال میشه. به همین خاطر قبلاً از این مرورگر به عنوان ابزار دورزدن تحریم/فیل.تر استفاده میشد. اما در حال حاضر، هم توی ایران مسدوده و هم اینکه از فروشگاه گوگل برای کاربران ایرانی در دسترس نیست!

4- Opera Touch

این مرورگر به نوعی نسخه سبک‌تر مرورگر اصلی با یک ویژگی جذابه که اون رو به طور کلی متفاوت می‌کنه: فرض کنید شما با رایانه‌تون در حال خوندن یک مقاله در یک وب‌سایت اینترنتی هستین ؛ کاری براتون پیش میاد و شما مجبور میشین اون محل رو ترک کنین. در این حالت شما اگه بخواین ادامه مقاله رو با گوشی/تبلت‌تون دنبال کنین، باید آدرس اون پیوند اینترنتی رو توی نوار آدرس مرورگر گوشی‌تون وارد کنین که با توجه به طولانی بودن پیوند در اکثر مواقع و همچنین حساس بودنش به کوچکی و بزرگی حروف، اصلا کار آسونی نیست! یه راه دیگه اینه که شما لینک اون صفحه رو به صورت بارکد QR دربیارین و با مرورگر گوشی‌تون یا هر اپلیکیشنی که می‌تونه QR بخونه، اون بارکد رو اسکن کنید. اما مرورگر Opera Touch ، کار شما رو از این هم راحت‌تر می‌کنه. به این صورت که اگه شما روی رایانه‌تون از مرورگر اپرا استفاده کنین و روی گوشی/تبلت‌تون مرورگر Opera Touch رو داشته باشین، به آسونی و باز زدن تنها یک کلیک، اون صفحه به مرورگر موبایل‌تون اضافه میشه و شما رو از انجام کارهای متفرقه بی‌نیاز می‌کنه. اسم این ویژگی، My Flow هستش.
جواب 4 سال قبل توسط power.man (25 امتیاز)
انتخاب شده در 4 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.621,908 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.08124 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.29995 بازدید
+3 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.16579 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.17353 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.38780 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.11229 بازدید
+1 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.14513 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.222,235 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...