چگونه در مکان های عمومی دچار ویروس و مریضی نشویم؟

+2 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.34298 بازدید

چگونه می شود در مکان های عمومی (فرودگاه، هواپیما، رستوران...) از خطر ابتلا به ویروس و میکروب پیشگیری کرد؟

سوال 2 سال قبل در تالار درمان و پزشکی توسط سلطانی (1,017 امتیاز)
ویرایش 2 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

1 جواب

0 رأی

فرودگاه و هواپیما: اگر در این فصل از سال می خواهید با هواپیما به مسافرت بروید باید بیشتر مواظب باشید. متاسفانه میکروب های زیادی در فرودگاه و هواپیما وجود دارد. حتی میکروب ها از نقاط دیگر دنیا ممکن است رنج سفر را تحمل کرده و با هواپیما خود ا به شما برسانند تا مریض تان کنند! پس اگر هوس مسافرت با هواپیما به سرتان زد، ضد عفونی کننده را فراموش نکنید.

رستوران ها: رستوران ها از مکان های پر رفت و آمد به حساب می آیند و علاوه بر آن کسی که غذا به شما می دهد شاید عادت نداشته باشد مرتب دست هایش را بشوید، پس سعی کنید ضد عفونی کننده را همیشه به دنبال داشته باشید و البته به رستوران هایی مراجعه کنید که از سطح کیفیت بهداشت شان مطمئن هستید.

مطب پزشکان: هر فرد بالغ در دقیقه تقریبا ۳۰ نقطه را با دست لمس می کند، حالا خودتان حساب کنید در مطب یک دکتر چه خبر است. مجلات، صندلی ها، خودکار ها و هر چه فکرش را بکنید ممکن است آلوده باشد. با این حال برای معاینه باید به مطب یا درمانگاه مراجعه کرد ولی با رعایت نکات احتیاطی.

مهد کودک یا مدرسه: اگر فرزند دارید حتما متوجه شده اید که با شروع مهد کودک یا مدرسه پای سرماخوردگی و آنفولانزا نیز بیشتر از گذشته به خانه باز شده. حتی وقتی فرزند خود را به پارک هم می برید باید مواظب باشید چون سطوح آنجا نیز توسط افراد زیادی لمس شده. از همان ابتدا آموزش را به کودک خود شروع کنید، به او استفاده از ضد عفونی کننده و شستن مرتب دست ها را بیاموزید.

اداره: وسائل کار مانند صفحه کلید ها و گوشی های همراه که ممکن است زیاد در اداره بچرخند در هر چند سانتیمتر خود ۷۵۰۰ باکتری دارند. جالب است بدانید این مقدار در صندلی توالت فرنگی ۵۴۰۰ باکتری می باشد!

مراکز خرید: گاهی باید سری به دستگاه های ATM بزنید. استفاده از این دستگاه ها به اندازه توالت های عمومی می تواند باعث انتقال بیماری شود. متاسفانه دیگر وسائل عمومی که در یک مرکز خرید می توانید پیدا کنید نیز چنین خطری را در خود دارند. پس حتما احتیاط کنید. منظور از احتیاط وسواسی بودن نیست، فقط بعد از استفاده دست خود را به طرف صورت نیاورید و ابتدا آن را با ضدعفونی کننده تمیز کنید.

خانه: اگر از درپوش مسواک استفاده می کنید باید بگویم مسواکی که به دهان می برید به غیر از خمیر دندان حاوی موارد ناخوشایندی است.

اگر در خانه فرش دارید باید بدانید در هر اینچ مربع فرش ۲۰۰٫۰۰۰ باکتری خوابیده است، حتی با وجود استفاده مرتب از جاروبرقی.

جواب 2 سال قبل توسط میشل (877 امتیاز)

سوال های مشابه

+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.2337 بازدید
+1 رأی
3 جواب میانگین بازدید روزانه 0.38803 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.3270 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.17147 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.57535 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.81766 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.7679 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1105 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.421,557 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.3324 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...