انتخاب مسیر درست و ترتیب در یادگیری برنامه نویسی اندروید

+1 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.52631 بازدید

من رشته نرم افزار بودم و دوره کامل سی شارپ و asp رو چند سال پیش گذروندم، اما به علت کارنکردن فراموش کردم،الان مدتیه پیگیر یادگیری برنامه نویسی اندروید هستم و مباحث اولیه رو خوندم و فیلم های آموزشی ابتدایی رو دیدم، سوالم این هست که آیا برنامه نویسی اندروید هم شاخه های مختلف داره؟  روی چه موضوعاتی تمرکز کنم؟ با این موارد زیاد برخورد کردم در جستجوهایی که داشتم

 retrofit ، rx java ،agile،Unit tests، REST ful web service ، متریال دیزاین ،Firebase, Dagger 2

سوالم این هست  ترتیب یادگیری اینها چگونه است؟ از کجا شروع کنم و به کجا برسم؟ اگر لینک مفیدی باشه که شاخه های مختلف رو نشون بده هم ممنون میشم.

سوال 3 سال قبل در تالار برنامه نویسی توسط alex (10 امتیاز)
ویرایش 3 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

3 جواب

+1 رأی

به نظرم بهتره ابتدا شروع به انجام تمرین و پیاده سازی پروژه های کوچیک کنید. در حین پیاده سازی در صورتی که به مانع یا سوالی برخورد کردید، سوال بپرسید. در مسیر برطرف کردن نیازها و مسایل پروژه، به تدریج با مفاهیم و تکنولوژی هایی که اشاره کردید، آشنا خواهید شد.

موفق باشید

جواب 3 سال قبل توسط roshan (37 امتیاز)
ویرایش 3 سال قبل توسط Saeed Zarinfam
ممنون از پاسختون اما به دنبال جواب مشخص تر و نقشه راهی بودم، اینجور توصیه های کلی نمیخواستم  برای همین تاکید کردم که سوالم چی بوده.
مواردی که شما لیست کردید، از یک جنس نیستند که تقدم و تاخر داشته باشند! مثلا Agile با Unit tests با متریال دیزاین با REST ful web service از جنس های متفاوتند و هیچ ارتباطی با هم ندارند... به نظرم در این سطحی که هستید می تونید با متریال دیزاین و هر تکنولوژی مرتبط با UI شروع کنید.
0 رأی

اگر بدنبال یک نسخه مشخص هستید که شما رو برنامه نویس اندروید بکنه نمی گم نیست ولی حداقل تا جایی که من دیدم برنامه نویسای حرفه آدم های خودساخته ای هستند که شاید در ابتدا خط گرفته باشن ولی بعد با مطالعه و پروژه های عملی با تجربه و حرفه ای شده اند.

پیشنهاد من شروع با مستندات گوگل هستش و بعد برای یادگیری ابزار ها و لایبرری های جانبی مثل retrofit یا rx java و ...مطالعه کتاب و sample code است. البته حتما برای خودتون پروژه های تستی تعریف کنید و بصورت جدی سعی کنید به خروجی برسونیدش و حتی به اعضای خانواده و دوستان بدین که استفاده کنند تا بصورت عملی هم با مسائل درگیر بشین.

جواب 3 سال قبل توسط Saeed Zarinfam (737 امتیاز)
0 رأی

خب اینکه مسلمه اندروید الان بازار کار خیلی خوبی داره چون همه چیز داره به سمت موبایل ها پیش میرن. بهتون آموزش ساخت اپلیکیشن با اندروید استودیو رو پیشنهاد می کنم. 

جواب 3 ماه قبل توسط Elecomco-Com (15 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.27527 بازدید
0 رأی
3 جواب میانگین بازدید روزانه 0.17364 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.43660 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.12286 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.25537 بازدید
0 رأی
4 جواب میانگین بازدید روزانه 0.42958 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1249 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.09173 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.48251 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...