کمبود ویتامین D در مردان با چه نشانه هایی بروز می کند؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.34594 بازدید

کمبود ویتامین d در مردان با چه نشانه هایی بروز می کند؟

سوال 4 سال قبل در تالار درمان و پزشکی توسط شاکر (685 امتیاز)
برچسب گذاری مجدد در 4 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

1 جواب

0 رأی

اختلال نعوظ: یکی از علائم کمبود ویتامین دی در مردان اختلال نعوظ است و مطالعات نشان می‌دهد مردان مبتلا به این اختلال دارای نوعی بیماری قلبی هستند که با کمبود ویتامین دی مرتبط است.

استخوان‌های دردناک: ویتامین دی نقش مهمی در حفظ سلامت استخوان‌ها دارد بنابراین کمبود آن همراه با درد استخوان‌ها بخصوص در فصول سرد است. دردناک بودن و سفتی مفاصل در هنگام صبح نیز از علائم کمبود ویتامین دی در مردان است.

عفونت‌های مکرر: ارتباط بین سطوح ویتامین دی و سیستم ایمنی بدن به اثبات رسیده است و هرچه ویتامین دی بیشتری دریافت کنید، شانس ابتلای شما به بیماری‌های ناشی از ضعف سیستم ایمنی مانند پنومونی و ذات‌الریه کاهش می‌یابد. این در حالی است که کمبود ویتامین دی خطر ابتلا به پنومونی را تا ۲, ۵ برابر افزایش می‌دهد. خطر ابتلا به سایر بیماری‌های تنفسی نیز با فقر این ویتامین بالا می‌رود.

سطوح بالاتر از درد و التهاب: کمبود ویتامین دی در خون منجر به ایجاد پاسخ‌های التهابی در نتیجه حملات سیستم ایمنی بدن و ایجاد درد در مفاصل می‌شود. تقریباً ۳۰ درصد از کسانی که از فقر ویتامین دی رنج می‌برند، مستعد ابتلا به یک بیماری خود ایمنی شناخته شده به عنوان ورم مفاصل پسوریاتیک هستند. به همین ترتیب، تحقیقات نشان داده است که ۶۲ درصد افراد مبتلا به این بیماری خود ایمنی دچار کمبود ویتامین دی هستند.

افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات: موسسه آمریکایی سرطان اعلام کرده که در افراد با سطوح بالای ویتامین دی سرطان‌های پروستات، روده بزرگ، و لوزالمعده کمتر اتفاق می‌افتد. با این حال شانس ابتلای مردان به سرطان پروستات ۵ برابر می‌شود، اگر دچار فقر ویتامین دی باشند.

کاهش شانس زنده ماندن در اثر سرطان: تحقیقات برجسته منتشر شده در مجله بالینی غدد درون‌ریز و متابولیسم اشاره می‌کند که در مبتلایان به سرطان، شانس بقا در صورت کمبود و فقر ویتامین دی کاهش می‌یابد. در عوض مبتلایان به سرطان‌های روده بزرگ، سینه و لنفوم در صورت دریافت سطوح کافی ویتامین دی، شانس بقای خود را تا دو برابر افزایش خواهند داد.

 

جواب 4 سال قبل توسط sina-z (1,357 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.54975 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.5905 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.681,752 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.25435 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.22393 بازدید
0 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 4.8412,315 بازدید
0 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 0.26456 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.19335 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.19164 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 2.484,608 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...