دمنوش آویشن چه خواصی دارد؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.34227 بازدید

دمنوش یا چای آویشن چه خواص درمانی دارد؟

سوال 1 سال قبل در تالار تغذیه و سلامت توسط هیوا (383 امتیاز)

1 جواب

0 رأی

زمانی که شما به مواد خوراکی غنی از آهن فکر می کنید، شاید آویشن اولین گزینه ای نباشد که به ذهنتان خطور کند اما این را بدانید که 2 قاشق چایخوری آویشن خشک که معمولا برای یک فنجان چای یا دمنوش آویشن استفاده می شود 3.56 میلی گرم یا 8.19 درصد از آهن مورد نیاز روزانه بدن تان را تامین می کند.

آویشن همچنین یکی از منابع غنی ویتامین K است و شما می توانید از 2 قاشق چایخوری آویشن 48.1 میکروگرم از این ویتامین را به بدن برسانید. البته باید این نکته را هم یادآور شد که آویشن منبع قابل توجه منگنز و کلسیم نیز هست و شما با مصرف 2 قاشق چایخوری آویشن خشک می توانید به ترتیب 12 درصد و 4.5 درصد از منگنز و کلسیم مورد نیاز روزانه بدن خود را تامین کنید.

تسکین دهنده سوءهاضمه

چای آویشن اصولا به عنوان گیاهی شفابخش برای هضم صحیح غذا و از بین بردن نفخ و گاز معده توصیه می شود. براساس «آروماتراپی برای حرفه ای ها» گیاه شناسان بر این عقیده اند که علاوه بر اینکه روغن های فرّار آویشن خاصیت ضدنفخ دارند، فنول های موجود در این گیاه هم با توانایی ضداسپاسمی، گرفتگی عضلات روده را از بین می برد. از آنجا که پونه خاصیت آنتی بیوتیکی قوی دارد، وقتی همراه آویشن سرو شود قابلیت دارویی این گیاه را- به خصوص حین سرماخوردگی یا برای رفع سرفه- افزایش می دهد؛ ضمن اینکه از کنار قابلیت آرامبخشی این دمنوش ها هم نباید بی تفاوت عبور کرد.

آرامبخش سرفه های آزاردهنده

اگر یک سرماخوردگی به همراه سرفه های شدید را تجربه کردید حتما یک فنجان عصاره آویشن بنوشید تا اثر عجیب آن را دریابید. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند اعلام کرده آویشن می تواند برونشیت را درمان کند و سرفه را از بین ببرد. همچنین آویشن در کمیسیون E آلمان (یک سازمان نظارتی دولتی که در سال 1987 تاسیس و از دانشمندان، سم شناسان، پزشکان و داروسازان تشکیل شده است) به عنوان گیاه دارویی ایمن و اثربخش مورد تایید قرار گرفته است.

قابلیت های آنتی اکسیدانی آویشن

یک فنجان چای آویشن خیلی بیشتر از طعم جالب توجهش قابلیت دارد. یکی از روغن های فرّار موجود در آویشن، نوعی آنتی اکسیدان بسیار قوی است. براساس اطلاعات موجود در کتاب «سالم ترین غذاهای جهان» آویشن می تواند میزان امگا 3 یا چربی های سالم را در مغز بالا ببرد. نتایج یک مطالعه بالینی انجام شده توسط ک.ای.یودیم و همکارانش که در تاریخ 19 آوریل 1999 با موضوع «تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیکی» منتشر شد، نشان داد که روغن موجود در آویشن، از مغز موش در برابر تغییرات سلولی ناشی از بالارفتن سن مراقبت می کند. همچنین مطالعات درباره قابلیت های آویشن در مسیر مبارزه با بیماری آلزایمر ادامه دارد.

جواب 1 سال قبل توسط سلطانی (992 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.18177 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.32228 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.13747 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.25178 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.7632 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.1951 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.6935 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.3826 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.538 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2122 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...