مراحل یادگیری برنامه نویسی وب و موبایل

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.45983 بازدید

چند ماهی میشه سرگردان هستم نمیدونم از کدوم زبان شروع کنم برا وب ابتدا جاوا دیدم خیلی سخت و راه طولانی هستش دیگه دلزده شدم حال میخام php رو یادگیری کنم که میبینم با این همه مبحث دییتابیس و... چندین سال باید طول بکشه.
پایتون هک میرم سراغش با لایبری های متعدد و فراگیرش گیج میشم از کجا شروع کنم دوس دارم زبان های php  و پایتون و اسکالا (play framework) رو کمتر از 6 ماه یاد بگیرم چون واقعا بر سر دو راهی افتادم کارشناسی نرم افزار دارم 22 سال هم سن با انباری پر از ابوک و منابع در اختیارم ولی رغبت ندارم متاسفانه برای شروع یاس و نوامیدگی گرفتم وقتی میشینم پای لپ تاپ و نگاه به منابع و رفرنس ها میکنم.

سوال 6 سال قبل در تالار برنامه نویسی توسط miladwwe (9 امتیاز)
ویرایش 6 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

3 جواب

0 رأی

به نظر من مشکل اصلی شما تمرکز و صبر نداشتن. هر کدام از زبان های برنامه نویسی که گفتین برای یک حوزه بیشتر کاربرد و طرفدار داره. شما هدفتون رو مشخص کنید و بعدش با تمرکز و پشتکار بر روی یک چیز متمرکز بشید و با پروژه های تستی عملی دانش خودتونو زیاد کنید. مطمئن باشید در طول ۶ ماه خیلی جلوتر از الان خواهید بود.

جواب 6 سال قبل توسط Saeed Zarinfam (1,044 امتیاز)
هدفم وب اپلیکشن بعد موبایل ای او اس و اندروید
هر کدام از مواردی که گفتید نیاز به تمرکز و وقت گذاشتن داره. برای برنامه نویسی وب گزینه های زیادی وجود داره که باید با توجه به مورد استفاده انتخاب کنبد ولی برای برنامه نویسی اندروید زبان برنامه نویسی جاوا و برای iOS نیز Swift رو باید یاد بگیرید.
0 رأی

دوست عزیز برنامه نویسی وب و موبایل . چرا این دو رو کنار هم انتخاب کردی . اگر منظورت از موبایل یادگرفتن اندروید و جاوا هست این خودش یه شاخه از برنامه نویسی هست و منطقش با محیط .NET فرق میکنه . اذیت میشی بخوای هم وب یاد بگیری و هم جاوا . یکی رو انتخاب کن و تو اون زبان متخصص شو .

برای برنامه نویس وب شدن باید بدونی که : از دو قسمت تشکیل میشه 1-سمت کلاینت 2- سمت سرور

1- سمت کلاینت همون ظاهر سایتهاست که میبینی . باید زبانهای   html - css - javascript رو یاد بگیری . البته برای افکتهای جذاب باید مطالعه کنی و از کتابخانه هایی مثل jquery و bootstrap استفاده کنی .

2- سمت سرور همون برنامه نویسی هست که یا میری سمت php یا اینکه (سی شارپ بلد باشی خیلی به نفعت هست )asp رو انتخاب میکنی .

در مورد جاوا نظری نمیدم ولی از استادام شنیدم بچه هایی که تو محیط .NET بودن جاوا اذیتشون میکنه و نمیتونن خوب درکش کنن .   لینکهایی که گذاشتم میتونه کمکت کنه

جواب 5 سال قبل توسط shirinJan (20 امتیاز)
ویرایش 5 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

سوال های مشابه

+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.38522 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.43975 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.22674 بازدید
+1 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 0.24279 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1342 بازدید
+1 رأی
3 جواب میانگین بازدید روزانه 0.661,859 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.3676 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1974 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.22677 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.17240 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...