در مصرف مولتی ویتامین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.561,056 بازدید

در مصرف مولتی ویتامین باید چه مواردی را رعایت و از چه مواردی را خودداری کنیم؟

سوال 5 سال قبل در تالار درمان و پزشکی توسط میشل (882 امتیاز)

1 جواب

0 رأی

برچسب روی بسته‌بندی را به دقت بخوانید. برچسب روی مولتی ویتامین‌ها، نوع مولتی ویتامین و میزان هر یک از ویتامین‌ها را در هر بسته نشان می‌دهد.

ویتامین و املاح ضروری را تهیه کنید. مولتی ویتامین‌ها معمولاً شامل ویتامین‌های C ،B ،A ،E D ،K و املاحی مانند پتاسیم، منیزیم، کلسیم، روی، آهن، ید، منگنز، بتاکاروتن هستند.

به خاطر داشته باشید که مصرف هرگونه مکملی باید حتماً تحت نظر پزشک باشد و از مصرف خودسرانه‌ آن‌ها بپرهیزید.

به درصد ریزمغذی‌ها توجه کنید. مولتی ویتامینی توصیه می‌شود که صددرصد مقدار روزانه اکثر ریزمغذی‌ها را تامین کند.

مولتی‌ویتامین مناسب خود را انتخاب کنید. مکمل‌ها برای گروه سنی و جنسیت به طور متفاوت تهیه می‌شوند. مولتی ویتامینی را تهیه کنید که مناسب سن و جنسیت شماست.

به مقدار مصرف دقت کنید. همان طور که از نام مکمل پیداست به منظور تکمیل نیازهای تغذیه‌ای است و مصرف بیش از حد آن‌ها سمی و مشکل‌زاست. پس، از مصرف بیش از حد آن‌ها بپرهیزید.

مولتی ویتامین مناسب سن و جنس: در دوران مختلف زندگی و با توجه به جنسیت، نوع و میزان ریزمغذی‌های مورد نیاز بدن متفاوت می‌باشد. به همین دلیل باید توجه کنید مکملی که انتخاب می‌کنید تمام نیازهای شما را در گروه جنسی و سنی‌تان تامین سازد.

مولتی ویتامین مخصوص زنان: این مولتی ویتامین‌ها برای زنان در سن بارداری تهیه شده و دربردارنده مواد مغذی در میزان مورد نیاز آن‌ها در سن 18 تا 50 سال است. این مکمل‌ها حاوی آهن و فولیک اسید بیشتری هستند تا نیاز زنان را در بارداری تامین کرده و در صورت بارداری از نقص جنین پیشگیری کند.

مولتی ویتامین مخصوص مردان: این مکمل‌ها دربردارنده میزان بیشتری از برخی ویتامین‌ها و املاح هستند و اغلب حاوی آهن نیستند چرا که نیاز مردان به آهن نسبت به زنان کمتر است.

مولتی ویتامین مخصوص میانسالان: این مولتی ویتامین‌ها به زنان و مردان بالای 50 سال توصیه می‌شود. در این سن میزان جذب برخی از ریز مغذی‌ها مانند کلسیم، ویتامین B6 و B12 کاهش می‌یابد و از طرفی نیاز به ویتامین D بیشتر می‌شود.

نگهداری مولتی ویتامین‌ها: مدت زمان نگهداری مکمل‌ها محدود است و هرچه شرایط نگهداری آن‌ها مناسب نباشد مدت زمان ماندگاری آن‌ها کاهش می‌یابد. به تاریخ انقضای ثبت شده بر روی بسته بندی دقت کنید. مکمل را در جای خشک و خنک و دور از گرما و رطوبت نگه دارید. دور از دسترس کودکان قرار دهید.

شکل مولتی ویتامین: بیشتر مکمل‌ها به صورت کپسول هستند اما به شکل قرص و پودر و مایع هم موجود می‌باشند. تفاوت اشکال مختلف مکمل‌ها در سرعت جذبشان در بدن می‌باشد. برای مثال مکمل مایع سریع‌تر از قرص و کپسول جذب می‌شود چرا که پوشش قرص مانع از جذب می‌شود. در نهایت به خاطر داشته باشید که مصرف هرگونه مکملی باید حتماً تحت نظر پزشک باشد و از مصرف خودسرانه‌ آن‌ها بپرهیزید.

جواب 5 سال قبل توسط میشل (882 امتیاز)
به نظرم هم باید مطابق کمبود ویتامینهای بدن باشه و هم اینکه از مکان های معتبر و اصلی تهیه بشه. من معمولا از سایت درمارز میخرم

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.18197 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1322 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2344 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.55952 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.32654 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.591,096 بازدید
0 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 14.5731,020 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.562,877 بازدید
0 رأی
3 جواب میانگین بازدید روزانه 44.63136,242 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.15252 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...