آب قلم چه خواصی دارد؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.4278 بازدید

آب قلم دارای چه خواص درمانی و دارویی می باشد؟

سوال 1 سال قبل در تالار درمان و پزشکی توسط سلطانی (982 امتیاز)

1 جواب

0 رأی

استخوان‌ها وقتی به مدت طولانی در آب می‌جوشد تمامی مواد مغذی آن خارج شده و عصاره‌ای به دست می‌آید که به آن آب قلم می‌گویند. آب قلم غنی از پروتئین و مواد معدنی مختلف از جمله کلسیم، پتاسیم، منیزیم، آهن، فسفر و… است. علاوه بر آن، حاوی ویتامین‌های B نیز هست. بیشتر پزشکان مصرف این عصاره را به بیماران خود توصیه می‌کنند زیرا عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشیده و سیرکننده و انرژی‌دهنده است. از طرفی با تقویت سیستم ایمنی بدن، روند بهبود را تسریع می‌کند. آب جوشیده استخوان سرشار از مواد مغذی است که به تقویت استخوان‌ها، رباط‌ها، تاندون‌ها و غضروف‌ها کمک می‌کند و مفصل‌ها را سالم نگه می‌دارد. این آب سرشار از اسیدهای آمینه به نام پرولین و گلیسین است که برای بافت‌های بدن لازم است. مبتلایان به التهاب مفصل و استخوان، مکمل‌های کوندرویتین سولفات مصرف می‌کنند زیرا مانع از شکستگی غضروف مفصل می‌شود اما آب قلم نسبت به مکمل غذایی سالم‌تر است. گلیسین، پرولین و آرژنین موجود در آب قلم در کاهش التهاب و درد مفصل مؤثر است.

به زنان باردار و شیرده که به احتمال زیاد دچار کاهش مواد معدنی می‌شوند، مصرف هر روزه آب قلم توصیه می شود «این عصاره خونساز است و گلیسین موجود در آن تولید هموگلوبین را افزایش می‌دهد. گلیسین نوعی اسیدآمینه است که در عملکرد سیستم مرکزی اعصاب نقش مهمی ایفا می‌کند. خلق و خو را تنظیم می‌کند، حافظه را بهبود می‌دهد و با ایجاد آرامش، خواب آرام را تضمین می‌کند. ژلاتین که از کلاژن استخوان‌ها به دست می‌آید نیز به هضم آسان مواد غذایی کمک می‌کند. این ماده عملکرد روده کوچک را بهبود می‌بخشد و سیستم گوارش را تقویت و سوخت و ساز پروتئین را تحریک می‌کند تا بدن بتواند پروتئین را هضم کند. بنابراین توصیه می‌شود افرادی که حساسیت غذایی دارند، عصاره قلم را به برنامه غذایی روزانه‌شان اضافه کنند.
به گفته دکتر مظاهری کلاژن موجود در عصاره استخوان نیز بر کیفیت مو، پوست و ناخن تأثیرگذار است. پرولین موجود در آن نیز هم کاهنده سلولیت است هم پوست را نرم می‌کند. آرژنین هم به عملکرد سیستم ایمنی و بهبود زخم‌ها کمک می‌کند و سلول‌های آسیب‌دیده کبد را ترمیم می‌کند. مصرف عصاره قلم حساسیت و عدم تحمل غذایی را برطرف می‌کند و مانع از بروز بیماری‌های خودایمنی است».

جواب 1 سال قبل توسط شاکر (585 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.74271 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.56268 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.49377 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.29221 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.3230 بازدید
سوال 2 سال قبل در تالار درمان و پزشکی توسط sina-z (1,147 امتیاز)
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2153 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.23135 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.6166 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.32186 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.52369 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...