0 امتیاز
قبل در تغذیه و سلامت توسط (882 امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

رژیم غذایی با آب میوه چگونه است؟

چگونه آب میوه باعث کاهش وزن می شود؟

1 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (230 امتیاز)

انواع مختلفی از رژیم های غذایی آب میوه در دسترس وجود دارد رایج ترین نوع آب سریع است که در آن مردم غذای خود را با میوه ها و سبزیجات جایگزین می کنند. نکته این است که از دست دادن وزن با پرهیز از غذاهای خشک و خوردن مقدار قابل توجهی از مواد مغذی از آب میوه رخ می دهد. به طور کلی، رژیم غذایی کالری بسیار کم است. برخی از مردم آب میوه ای را تنها برای چند روز ناشتا مصرف می کنند در حالی که دیگران برای هفته ها در یک زمان مصرف می کنند.

متاسفانه، اثر رژیم های غذایی آب میوه به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است اما بسیاری از مردم ادعا می کنند کاهش وزن سریع داشته اند.

از آنجا که رژیم غذایی آب میوه تنها فاقد غذاهای جامد است وقتی که این رژیم را پیروی کنید شما ممکن است خودتان احساس گرسنه تر از معمول پیدا کنید دلیل این کار این است که وعده های غذایی مایع نسبت به جامد کمتر سبب سیری می شود به ویژه هنگامی که آنها غنی از کربوهیدرات باشند این اثر با چندین مطالعه تایید شده است.

در یک مطالعه به 20 بزرگسال با وزن طبیعی و 20 بزرگسال دارای اضافه وزن به هر کدام 300 کالری سیب، پوره سیب یا آب سیب را در یک وعده غذایی یا به عنوان میان وعده داده شد.

کسانی که آب سیب نوشیدند نسبت به کسانی که غذاهای جامد خوردند کمتر سیر شدند. غذاهای جامد سبب سیری بیشتر می شود زیرا آنها حاوی فیبر و پروتئین هستند که هر دو مواد مغذی مهم و دارای خواص کاهش دهنده اشتها می باشد. دارای فیبر هستند که توانایی کاهش اشتها دارد زیرا ممکن است سرعت تخلیه معده را کم کرده و زمان هضم را افزایش دهد. در همین حال، پروتئین سبب تغییر هورمون های محرک سیری می شود که برای تنظیم اشتها ضروری است. افرادی که مقادیر کافی از فیبر و پروتئین مصرف کنند نسبت افرادی که نمی خوردند تمایل به غذا خوردن کمتر و وزن کمتری دارند. پروسه آب میوه سبب حذف فیبر از میوه ها و سبزیجات می شود این منابع همچنین به طور طبیعی دارای پروتئین پایین هستند بنابراین، رژیم غذایی آب میوه ممکن نیست سبب سیری شود به همین دلیل، تحمل آن می تواند دشوار باشد.

سوالات مشابه

+1 امتیاز
1 پاسخ 966 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 351 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1.1هزار بازدید
سوال شده 9 سال قبل در تغذیه و سلامت توسط mp (7.0هزار امتیاز)
0 امتیاز
1 پاسخ 560 بازدید
+1 امتیاز
0 پاسخ 317 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 575 بازدید
...