آیا گیاهان آپارتمانی برای حیوانات خانگی مضر هستند؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.0558 بازدید

کدام گیاهان آپارتمانی می توانند برای حیوانات خانگی مضر باشند ؟ این گیاهان چه نام دارند؟

سوال 3 سال قبل در تالار علم و دانش توسط engineer (818 امتیاز)
ویرایش 3 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

1 جواب

0 رأی

بله تعدادی از گیاهان خانگی آپارتمانی و قابل کاشت در حیاط منزل می توانند برای حیوان شما سمی و کشنده باشند .

برای امنیت حیوان خود این گیاهان خانگی را دور از دسترس گذاشته و فضای حیاط  منزل را برای حیوان خود محدود کنید تا نگران مسمومیت ناشی از خوردن گیاهان و کودهای شیمیایی سمی نباشد . فراموش نکنید ، در صورتی که احساس کردید حیوانتان مسموم شده باید سریعا آن را نزد دامپزشک ببرید .

/دیفن باخیا : این گیاه را شما تا به حال در بسیاری از ادارات و آپارتمان ها مشاهده نموده اید . خوردن آن سبب تحریکات و سوزش شدید دهان ، افزایش ترشح بزاق ، حالت تهوع و استفراغ و دشواری در بلع می شود . این گیاه حتی برای انسان هم سمی و خطرناک است.

/ پنجه مریم : ریشه های این گیاه گل دار فصلی برای حیوانات خانگی بسیار خطرناک است که در صورت خوردن سبب استفراغ شدید و حتی مرگ در آنها می شود .

/ آزالیا : خوردن حتی تعداد بسیار کمی از برگ های گیاه آزالیا می تواند سبب استفراغ ، حالت تهوع و ترشح بسیار زیاد بزاق از دهان شود که بدون مراجعه سریع به دامپزشک ، حیوان به کما رفته و ممکن است از بین برود .

/ خرزهره یا گیش : این گیاه بسیار سمی است که در صورت خوردن می تواند سبب استفراغ، کاهش ضربان قلب و حتی مرگ شود.

/ زنبق یا سوسن سفید : این گیاه دارای انواعی است که از نظر تاثیر بر حیوانات خانگی به دو دسته با اثرات ملایم و اثرات خطرناک تقسیم می شوند و شناخت اثرات آنها ضروری است . علایم خفیف شامل تحریک و سوزش بافت دهان، زبان ، حلق و مری بوده که سبب افزایش خفیف ترشح بزاق دهان می شوند . انواع خطرناک زنبق مخصوصا برای گربه ها که با خوردن حتی یک یا دو برگ از آنها سبب ناهنجاری شدید کلیه می شود. اگر گربه خود را در حال خوردن این گیاه دیدید ، بلافاصله گربه را به همراه تکه ای از گیاه نزد دامپزشک ببرید .

/ نرگس زرد : این گیاه دارای لیکورین است که یک ماده شیمیایی قلیایی با خاصیت بسیار استفراغ آور می باشد. خوردن بخش های مختلف گیاه شامل پیاز ، برگ ها یا حتی خود گل می تواند باعث استفراغ شدید ، اسهال و دردهای شکم شود و حتی تپش و آریتمی های قلبی و افت تنفس و فشار هم مشاهده شده است.

 / نخل ساگو : این گیاه هم در منزل به عنوان گیاه تزیینی هم بیرون از خانه دیده می شود . خوردن این گیاه چه بذر آن و چه برگ های آن سبب استفراغ ، ادرار و مدفوع خونی ، آسیب به معده ، ناتوانی شدید کبد و گاهی مرگ می شود .

/ گل های لاله و سنبل : گل های لاله دارای لاکتون های آلرژیک هستند در حالی که سنبل ها دارای الکالوییدهای مشابه هستند. بخش اصلی سمی این گیاهان پیاز آنهاست که حیوانات در صورت خوردن یا جویدن آن، علایمی همچون تحریکات دهان و مری و افزایش ترشح بزاق و استفراغ و اسهال نشان می دهند که شدت علائم بسته به میزان مصرف آنها دارد.

/ آلوورا : در صورتی که حیوانات برگ یا ژل آن را بخورند، ساپوتین های موجود در این گیاه باعث مسمومیت آنها می شود که با علایمی مانند تغییر رنگ ادرار، پریشانی، اسهال، استفراغ، تشنج ماهیچه ها، بی اشتهایی نمایان می شود.

جواب 3 سال قبل توسط میشل (867 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.26264 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.13108 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.0368 بازدید
+4 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.082,634 بازدید
0 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1481 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.0869 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.771,712 بازدید
سوال 6 سال قبل در تالار کامپیوتر و اینترنت توسط mp (6,957 امتیاز)
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.34185 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.29172 بازدید
سوال 1 سال قبل در تالار علم و دانش توسط شاکر (640 امتیاز)
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.28168 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...