آیا کشیدن دندان عقل درد شدیدی دارد؟

+1 رأی
میانگین بازدید روزانه 4.068,275 بازدید
موقع کشیدن دندان عقلی که پوسیده است درد شدیدی حس می شود ؟
سوال 5 سال قبل در تالار درمان و پزشکی توسط ronykhan (250 امتیاز)
تغییر تالار 5 سال قبل توسط Saeed Zarinfam

2 جواب

+1 رأی

وقتی شما دندانی دارید که باید کشیده شود، دندانپزشک ابتدا ناحیه را کاملاً بی‌حس می‌نماید تا شما احساس ناراحتی نکنید. پس از کشیدن دندان، دندانپزشک به شما می‌گوید که چه رژیم غذایی را باید رعایت کنید. البته بعد از 4تا5 ساعت که بی حسی از بین رفت درد شروع می شود ولی می توان با رعایت نکات زیر درد را کاهش داد:

تکه گاز گذاشته شده بر محل دندان کشیده شده را به مدت حداقل نیم ساعت با فشار ملایم فک در دهان نگهدارید. از مک زدن و خالی نمودن مکرر آب دهان خودداری کنید. از خوردن غذای سفت و نوشیدنیهای داغ در روز اول خودداری نمائید. از کشیدن سیگار و پیپ و استفاده از نی برای نوشیدن مایعات تا چند روز خودداری نمائید. شب اول آن ناحیه مسواک نشود. از روز دوم با آب و نمک رقیق ولرم و یا محلول شستشوی نمکی روزانه چند بار دهان را به آرامی و بدون پمپاژ نمودن شستشو دهید. خروج و نشست مقداری خونابه از محل دندان کشیده شده به مدت 2-1 روز طبیعی بوده و نیازی به ویزیت دندانپزشکی ندارد. در صورت عارض شدن خونریزی در منزل، یک تکه گاز استریل مرطوب شده را بر روی محل دندان کشیده شده گذاشته و با فشار ملایم دهان را ببندید و ضمناً از بیرون دهان، کمپرس سرد (کیسه یخ) نمائید. در صورتی که خونریزی شدید و غیر قابل کنترل باشد به کلینیک مراجعه نموده و از گذاشتن داروها و مواد محتلف بر موضع اجتناب نمائید. در صورت عارض شدن درد از استامینوفن استفاده نمائید و از مصرف داروهای مسکن ضدالتهابی مثل آسپرین و پروفن به علت اینکه خاصیت ضدانعقادی دارند، خودداری نمائید. در صورت بروز تورم و عفونت، آن را جدی بگیرید. توجه داشته باشید به علت طولانی بودن زمان بی‌حسی ( معمولاً 4-3 ساعت) و بی‌حس بودن بافتهای نرم اطراف دندان، لب ، گونه یا زبان گاز گرفته نشود. گاهی اوقات به علت درآمدن لخته خون از حفره دندان کشیده شده، عارضه‌ای بوجود می‌آید که اصطلاحاً درای ساکت (حفره خشک) نامیده می‌شود. این عارضه درد نسبتاً شدیدی داشته و بعد از 3-2 روز بوجود می‌آید. در صورت بروز آن به کلینیک مراجعه نمائید. دهان تا چند روز بعد از کشیدن دندان بد طعم بوده و بوی نامطبوعی دارد که طبیعی بوده و نشانه وجود عفونت نمی‌باشد. مسواک زدن و رژیم غذایی پس از کشیدن دندان معمولا دو روز بعد از بیرون آوردن دندانها از محلولهای دهان شو می‌توان استفاده نمود و دندانها را غیر از ناحیه زخم، مسواک نمود. بعد از کشیدن دندانها بایستی از مواد غذای نرم و مایعات و اصولا غذاهایی که بتوان به راحتی آن را جوید استفاده کرد. ضمنا باد تاکید کرد که استفاده بیشتر، از مایعات پس از جراحی ضروری است همین طور بایستی از گرم کردن ناحیه تحت جراحی و خوردن غذاها مایعات گرم خودداری نمود.

جواب 5 سال قبل توسط صبا شکیبا (743 امتیاز)
ویرایش 5 سال قبل توسط Saeed Zarinfam
0 رأی

سوال این هست که آیا باید دندان عقل را کشید؟  دندان عقل را اغلب باید کشید چون فک ما برای آن جا ندارد. من خودم این تجربه رو داشتم و دندون عقلم رو کشیدم. البه بستگی به این داره که دندون شما در اومده باشه یا هنوز تو فک باشه. اگه تو فک باشه که باید با جراحی این کار رو انجام بدین و اگه در اومده باشده که به صورت عادی میکشن براتون. در هرصورت چون از داروی بیحسی استفاده میشه دردی رو شما در حین کشیدن و یا جراحی احساس نمیکنین.

جواب 2 سال قبل توسط زهرا فرهانی (68 امتیاز)

سوال های مشابه

0 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 0.65580 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.2516 بازدید
0 رأی
3 جواب میانگین بازدید روزانه 0.25597 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.943,354 بازدید
0 رأی
3 جواب میانگین بازدید روزانه 6.268,644 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 6.479,109 بازدید
+1 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1535 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.278 بازدید
0 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 0.28284 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.35359 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...