0 امتیاز
قبل در درمان و پزشکی توسط (448 امتیاز)
عوامل بروز سرطان پروستات در مردان چیست؟ راههای پیشگیری و در صورت بروز مشکل راه های جلوگیری از روند رو به رشد و پیشرفت بیماری چیست؟

3 پاسخ

0 امتیاز
قبل توسط (1.6هزار امتیاز)
ویرایش شده قبل توسط

این قبیل سایتها (این و این) اطلاعات عمومی خوبی دارند. اما اگر 1% هم به بروز بیماری شک دارید همین فردا صبح به متخصص اورولوژی مراجعه نمائید.

0 امتیاز
قبل توسط (1.0هزار امتیاز)

سرطان پروستات موقعی اتفاق می افتد که سلول های پروستات شروع به تکثیرشدن می کنند. سرطان پروستات به دو شکل دیده می شود، بالینی و پاتولوژیک. در سرطان پروستات بالینی، بیمار بعلت علائمی که سرطان ایجاد کرده است مراجعه می کند. در نوع پاتولوژیک بیمار علائمی ندارد و پس از بررسی و آزمایشات لازم مشخص می شود که فرد سرطان پروستات دارد. تاکنون علت قطعی آن مشخص شده است ولی یک عده عوامل هستند که ابتلا به سرطان پروستات را مستعد می سازند:

- سن بالای 65 سال.

- سابقه فامیلی.

- نژاد. سرطان پروستات در سیاه پوستان بیشتر از سفیدپوستان دیده می شود.

- تغییرات ژنتیکی.

علائم ابتلا به سرطان پروستات عبارتند از: مشکل در دفع ادرار، باریک شدن ادرار، قطره قطره ادرار کردن، طولانی شدن زمان تخلیه مثانه و احتباس ادراری.

0 امتیاز
قبل توسط (68 امتیاز)

پروستات یک غده کوچک در مردان است که به ایجاد منی کمک می‌کند. این غده زیر مثانه در مقابل راست روده واقع شده است، در اطراف لوله‌ای است که ادرار و منی را از بدن بیرون می‌ریزد.اگر پروستات شما خیلی بزرگ شود می‌تواند باعث مشکلات سلامتی شود.

به طوری طبیعی در مردان جوان، سایز پروستات تقریبا به اندازه‌ی یک گردو است اما با افزایش سن اندازه‌ی آن تغییر کرده و افزایش می‌یابد. به این افزایش اندازه، بزرگ شدن خوش‌خیم پروستات گفته می‌شود. براساس گزارشات این تغییر سایز از سن 30 سالگی آغاز می‌شود و اغلب موارد بعد از 50 سالگی علائم پدیدار می‌شوند.

سرطان پروستات، رشد بدخیم سلول‌های پروستات است که معمولاً آهسته و در درون پروستات در طی سال‌ها رشد می‌کند و در این مدت علائم کمی ‌ایجاد می‌کند. اما به مرور زمان به بیرون از پروستات گسترش می‌یابد. ممکن است به بافت‌های دورتر مانند استخوان‌ها، ریه‌ها و کبد نیز دست‌اندازی کند. علائم و نشانه‌ها به میزان پیشرفت بیماری بستگی دارد. این بیماری شایعترین بدخیمی‌ منجر به مرگ، بعد از سرطان ریه است.

سوالات مشابه

0 امتیاز
2 پاسخ 411 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 302 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 348 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 424 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 407 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1.6هزار بازدید
...