قابلیت Ultra Power Saving Mode در گوشی های جدید گلکسی سامسونگ چگونه کار می کند؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.52877 بازدید
قابلیت Ultra Power Saving Mode در گوشی های جدید گلکسی سامسونگ چگونه کار می کند و مصرف باتری را کاهش می دهد؟ چه ویژگی هایی از گوشی غیر فعال می شود؟
سوال 4 سال قبل در تالار موبایل و لوازم الکترونیکی توسط مسافر (857 امتیاز)

1 جواب

+2 رأی
 
بهترین جواب

با روشن کردن حالت Ultra Power Saving در گلکسی S5 می‌توانید از این موضوع اطمینان کسب کنید که می‌توانید مدت زمان بیشتری را به کار کردن با گوشی خود، بدون اتصال آن به برق اختصاص دهید.

اما این ویژگی جدید چگونه کار می‌کند؟ پس از فعال کردن این حالت در گوشی، صفحه نمایش به طور کامل به حالت سیاه و سفید در می‌آید و تمامی قابلیت‌های غیر ضروری نیز خاموش می‌شوند. در این حالت کاربر می‌تواند حداقل یک تماس تلفنی برقرار نماید و یا یک ایمیل ارسال کند.

البته کارایی این قابلیت به همین جا ختم نمی‌گردد. سامسونگ ادعا کرده که اگر 10 درصد از شارژ باتری باقی مانده باشد و این قابلیت فعال گردد، کاربر می‌تواند بیش از 24 ساعت با گوشی کار کند. در این حالت تنها دو هسته از CPU قادر به فعالیت می‌باشد و دو هسته دیگر خاموش می‌شود. فرکانس کاری دو هسته روشن نیز به ۱.۵ گیگاهرتز تقلیل می‌یابد. در حالت مصرف بهینه، تصویر نمایشگر سیاه و سفید می‌شود که به لطف مصرف ناچیز نمایشگرهای AMOLED در نمایش مشکی، عملا مصرف انرژی به شدت کاهش می‌یابد. طبق بررسی‌های انجام گرفته توسط سایت معتبر اناندتک، با ۱۰ درصد شارژ باتری باقیمانده، اس فایو قادر است تا ۶۴ ساعت در حالت استند بای دوام بیاورد که از مقدار اعلامی شرکت سامسونگ خیلی بیشتر می‌باشد.با اینکه ممکن است بسیاری از کاربران از این حالت استفاده نکنند، اما اضافه شدن چند ساعت بیشتر به عمر باتری در موارد حیاتی موردی است که نمی‌توان به این راحتی‌ها از آن عبور کرد.

اینم فیلمش:دانلود

جواب 4 سال قبل توسط shayan98 (230 امتیاز)
انتخاب شده در 4 سال قبل توسط مسافر

سوال های مشابه

+2 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.58986 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.54575 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.78999 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.18274 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.34224 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.46709 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 2.334,593 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...