کولر و بخاری ماشین چگونه کار می کنند؟

+1 رأی
میانگین بازدید روزانه 6.0222,244 بازدید
رابطه بین تولید باید سرد و باد گرم و موتور ماشین چیست؟ بغیر از موتور کدامیک از اجزای ماشین برای تولید سرما و گرما درگیر هستند؟ در کل می خواهم بدانم کولر و بخاری ماشین چگونه کار می کنند؟
سوال جاری به یکی از جواب های این سوال مرتبط است: آیا روشن بودن کولر ماشین در سرعت های پایین برای موتور مضر میباشد؟
سوال 10 سال قبل در تالار وسایل نقلیه توسط میشل (882 امتیاز)
برچسب گذاری مجدد در 10 سال قبل توسط میشل

4 جواب

+2 رأی
 
بهترین جواب

1- بخاری: وسیله ای به نام ترموستات سر راه آب رادیاتور ماشین وجود داره که کارش اینه که تا آب به درجه خاصی از گرما نرسدیه این وسیله باز نمیشه و اجازه عبور آب رو نمیده. وقتی آب به اندازه کافی گرم شد از لوله ها عبور میکنه، پشت این لوله های حاوی آب گرم یک فن وجود داره که باد حاصل از اون با عبور از بین این لوله ها گرم شده و به داخل ماشین هدایت میشه.

2-کولر: یک عدد کمپرسور تو ماشین وجود داره که کارش گردش گاز فریون به داخل لوله ها و وسیله ای به نام رادیاتور کولر هست. دقیقاً کاری که موتور یخچال انجام میده. مانند بخاری یک فن هوا رو از این رادیاتور عبور میده و در نتیجا باد خنک به داخل ماشین هدایت میشه.

**** استفاده از بخاری، بار اضافی به موتور ماشین وارد نمیکنه چون در حالت عادی آب برای خنک کردن موتور در ماشین جریان داره و تنها استفاده فن بخاری از برق ماشینه.

اما کمپرسور کولر برای کار به نیروی موتور ماشین نیاز داره که از طریق یک تسمه منتقل میشه پس وقتی کولر رو روشن میکنید بخشی از نیروی موتور صرف اون میشه و در نتیجه دور موتور و توان خودرو پایین میاد برای رفع این مسئله وسیله ای به نام وکیوم وجود داره که در حقیقت یک شیر برقیه، شما وقتی کولر رو روشن میکنید این شیر باز میشه و مکشی که به طور طبیعی، هواکش و موتور ایجاد میکنن از این شیر جریان پیدا میکنه و این مکش باعث میشه یه اهرم کشیده بشه و یه فشار به اهرم گاز ماشین بیاره و ماشین شما بیشتر گاز بخوره تا دور موتور به اندازه صحیحش برگشده، پس نتیجه اینکه شما برای دور موتور مشابه ماشینتون بیشتر گاز میخوره و سوخت بیشتری مصرف میکنه.

جواب 10 سال قبل توسط mohsen-k (555 امتیاز)
انتخاب شده در 10 سال قبل توسط میشل
0 رأی

کولر ماشین دقیقا مشابه یخچال کار می‌کند. کمپرسور کولر، گاز را در شبکه‌ی لوله‌کشی بیرون ماشین فشرده می‌کند و گرمای آن به بیرون منتقل می‌شود و همین کمپرسور گاز را در شبکه‌ی لوله‌کشی داخل ماشین منبسط می‌کند که گرمای درون ماشین را گرفته و ماشین را خنک می‌کند.

در بخاری ماشین فقط یک انشعاب از شبکه‌ی لوله‌کشی سیستم خنک کننده‌ی موتور گرفته می‌شود و گرمای آن توسط Fan به داخلی ماشین منتقل می‌شود.

مشاهده توضیحات کامل

جواب 4 سال قبل توسط زهرا فرهانی (68 امتیاز)
0 رأی

اینم یک مقاله خوب و کاربردی من خودم همین سوال رو داشتم این مقاله رو از سایت ایران پمپ پیدا کردم مرجع مقاله ست این سایت. این مقاله اش هم درباره کمپرسور باد ماشین هست بخونش

جواب 1 سال قبل توسط ghazal rasha_1723961 (80 امتیاز)
0 رأی

دوست عزیز اگر راجب کارکرد کولر ماشین اطلاعات میخوای به لینک زیر برو:

   نحوه عملکرد کولر ماشین

اطلاعات خوبی در این مقاله موجود هستش.

جواب 1 سال قبل توسط ahmad abedzadeh_9852 (5 امتیاز)

سوال های مشابه

+2 رأی
2 جواب میانگین بازدید روزانه 3.7213,795 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.294,053 بازدید
+1 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 1.732,547 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.35627 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.863,942 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 4.3610,888 بازدید
+1 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 1.967,254 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.61667 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...