چگونه تبلیغات رو در اینترنتمون حذف کنیم؟

0 رأی
میانگین بازدید روزانه 0.17560 بازدید

گاهی وقتا مخصوصا سایت های فیلم که باز میکنم وقتی که یه کلیک تو پیج میزنم یه عالمه تبلیغات میاد که اصن مربوط به سرچ من نیس و حالا میخوام بدونم چهطور این کار رو قطع کنم.

خدانگهدار

سوال 8 سال قبل در تالار کامپیوتر و اینترنت توسط soheil.fi (15 امتیاز)
برچسب گذاری مجدد در 8 سال قبل توسط ایمان

1 جواب

0 رأی

برای جلوگیری از باز شدن این صفحات تبلیغاتی که اصطلاحا به آنها pop-up می‌گویند می‌توانید از افزونه‌های زیر استفاده کنید.

می‌توانید با جستجوی pop-up blocker افزونه‌های دیگری را برای این کار پیدا کنید؛ اما فعلا به نظرم موارد زیر جزو بهترین گزینه‌ها هستند:

برای مرورگر فایرفاکس: Strict Pop-up Blocker. این افزونه همانطور که از نامش پیداست تقریبا همه pop-upها را مسدود می‌کند. مثلا وقتی در سایتی قصد دارید با کلیک روی دکمه ارسال عکس عکسی از کامپیوترتان ارسال کنید ابتدا یک پنجره pop-up باز می‌شود تا فایلتان را انتخاب کنید، این افزونه آن را هم مسدود می‌کند. در چنین شرایطی باید حواسمان باشد که باز نشدن پنجره انتخاب فایل به خاطر این افزونه است؛ یا وقتی که در یکی از وبلاگ‌های بلاگفا یا سیستم‌های مشابه روی دکمه نظر دادن کلیک کنید، پنجره‌ی نظر دادن باز نمی‌شود و در واقع این افزونه آن را مسدود می‌کند؛ چون این پنجره هم یک نوع Pop-up است که هرچند در اینجا پنجره‌ای مزاحم و تبلیغاتی به شمار نمی‌رود اما در بعضی سایت‌ها به این شیوه تبلیغات را نمایش می‌دهند.

خب برای اینکه به افزونه بفهمانیم که موارد استثنا مثل پنجره‌ی نظر دادن یا پنجره‌ی ارسال فایل را مسدود نکند دو راه داریم:

1. پس از کلیک کردن روی دکمه‌ی نظر دادن یا دکمه‌ی ارسال فایل متوجه می‌شویم که پنجره‌ی مربوط باز نمی‌شود؛ در این لحظه کافی است روی دکمه‌ی افزونه (Strict Pop-up Blocker button_block) کلیک کنیم تا افزونه موقتا غیرفعال شود، سپس مجددا روی لینک مورد نظر کلیک می‌کنیم. بعد از اتمام کارمان، دوباره روی دکمه‌ی افزونه (Strict Pop-up Blocker button_Allow) کلیک می‌کنیم تا افزونه فعال شود.

2. سایتهایی را که مجاز به باز کردن pop-up هستند در قسمت استثناهای مرورگر وارد کنیم. این روش برای سایت‌های پرکاربرد مفید است تا هر بار نیاز به فعال و غیرفعال کردن افزونه نباشد.

محل تنظیمات: Options > cContent > Block Pop-Up Windows > Exceptions

allow pop ups firefox

این افزونه برای بعضی از pop-upهای مسدود شده با نشان دادن آیکونی در نوار آدرسِ مرورگر، مسدود شدن pop-up را اطلاع می‌دهد و از طریق کلیک کردن روی آن می‌توانیم اجازه دهیم پنجره‌ی مسدود شده باز شود.

برای مرورگر کروم و اُپرا این سوال را ببینید.

جواب 8 سال قبل توسط ایمان (4,856 امتیاز)
ویرایش 7 سال قبل توسط ایمان

سوال های مشابه

0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.3697 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.12398 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1259 بازدید
+1 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.33212 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.1279 بازدید
0 رأی
0 جواب میانگین بازدید روزانه 0.07157 بازدید
0 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.18489 بازدید
+3 رأی
1 جواب میانگین بازدید روزانه 0.14443 بازدید
کانال تلگرام جواب یاب
...